19 Haven en van de Noordvest bij de Kethelpoort neer te leggen. Ook vraagt hij regelmatig vergunningen aan in verband met werkzaamheden voor zijn klanten. Op 29 juni 1888 overleed Casper Zoetmulder in zijn huis aan de Kethelstraat. Zijn zoon zette het bedrijf voort. In 1903 is nog steeds sprake van de timmer manswinkel van de heer Zoetmulder, gevestigd in hetzelfde pand. Maar de zaken gingen kennelijk slechter, want in 1906 verhuurde men het pand aan de heer Veugelers, een pianoleraar, en betrok de familie Zoetmulder het achterhuis. Wanneer het bedrijf is opgeheven weten we niet. In elk geval zal dat rond 1903 zijn geweest. Van februari 1906 tot 1939 werd het huis bewoond door de familie Veugelers. Het plafond in de woonkamer was in die tijd beschilderd met onder andere vier kinderkopjes, voorstellende kinderen van de familie Zoetmulder. Ook de plafonds op de eerste verdieping waren beschilderd. Het gezin woonde op de begane grond, waar zich twee kamers, een alkoof en een lange, met marmeren tegels bedekte gang bevonden. Voorts was er een grote keuken met daaronder een kelder. In die keuken bevond zich destijds een gietijzeren haardplaat waarop de geboorte van Christus stond afgebeeld. Op de eerste verdieping aan de straatzijde gaf de heer Veugelers pianoles. Aan de achterzijde bevonden zich een slaap- en een logeerkamer. Op de zolder waren twee slaapkamers aanwezig. Blijkens een foto van circa 1939 had het pand aan de straatzijde een dakkapel. Op 27 oktober 1921 werd het pand door de toenmalige eigenares, de firma 'N.V. Spruijt en Van der Velden' aan de Coöp verkocht. Omstreeks 1939 nam de Coöp het pand in gebruik als centraal levensmiddelenmagazijn. In 1977 werd het pand onder leiding van de heer S. K. Bravenboer gerestau reerd, een restauratie die, getuige het resultaat, geslaagd mag worden genoemd. Wij zouden de Coöp dan ook willen verzoeken hetzelfde te doen met haar an dere panden aan de Kethelstraat. Tenslotte is er in Schiedam al genoeg gesloopt! Alie Groeneweg, Dick Bouw Onze dank aan de dames Veugelers voor het verstrekken van informatie voor dit artikel.

Scyedam | 1979 | | pagina 19