Redactioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en be gunstigers. Men kan lid worden door overschrij ving van respectievelijk: 20,- individueel lidmaatschap 30,- lidmaatschap echtpaar 25,- leden buiten Schiedam 10,- houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Dick Bouw Cees van der Geer Alie Groeneweg Aad van der Tang Cor van Tilborg foto's: A. H. Groeneweg Redactie: Cees van der Geer Aad van der Tang Redactieadres: Van Oldenbarneveltstraat 8 Schiedam Telefoon: (010706 709 foto omslag: Een van de vier panden, n.l. Lange Haven 111, die dit jaar met een 'Sci- dam'-schildje werden onderscheiden. De laatste 'Scyedam' van 1979. De laatste ook in deze verschijnings vorm. Met ingang van de nieuwe jaargang hopen we het blad in een ander jasje te steken: een wat groter formaat, andere opmaak, kortom een nieuw blad, waarnaar we zelf even be nieuwd zijn als u. INHOUD: De laatste 'Scyedam', het kerstnum mer, opent met een verhaal, dat aller minst in de Kerstsfeer thuishoort. Aad van der Tang rekonstrueerde de gang van zaken rond het laatste, in Schiedam uitgevoerde doodvonnis. Het werd uitgesproken over ene Jillis Bruggeman, beschuldigd van sodo mie. Als er sprake van een Kerstgedachte zou (moeten) zijn, dan deze, namelijk dat de verdraagzaamheid in onze tijd verder reikt. Op pagina 15 kondigt Cor van Til borg de oprichting aan van de al eer der door hem gesuggereerde Stichting Stadsherstel. Stadsherstel, het opknappen van voor het stadsbeeld of de stedelijke ge schiedenis belangrijke panden gaat dus binnenkort ook gebeuren vanuit gemeenschappelijk, partikulier initia tief. Lofwaardig en alle steun verdie nend. In het volgend nummer zullen we het gironummer (donaties!) ver melden! Tenslotte nog drie artikelen over de panden die onlangs door onze ver eniging met een 'Scidam'-schildje onderscheiden werden.

Scyedam | 1979 | | pagina 2