3 Met name voor het weldoortimmerde verhaal over de kap van het pand Lange Haven 111 van Dick Bouw (pag. 21) graag uw aandacht. RECTIFICATIES De vorige 'Scyedam'-uitgave was foutief genummerd: 5 e jaargang/ nummer 4. Men leze echter 5e jaar gang, nummer 5. Onze excuses. De tweede korrektie betreft de ver melding, dat de Havenkerk honderd vijftig jaar geleden in gebruik werd genomen. Het was nog langer gele den, namelijk honderdvijfenvijftig jaar. Tenslotte werd bij de illustratie op de voorpagina van het mei/juni- nummer niet de naam van de afge beelde persoon vermeld. Het was de door Cornelis Cels geportretteerde Simon Rijnbende. VISBANK Er is een kans, dat de Visbank terug komt! Althans, als de heer Van Rijs- bergen van Bowling Musis Sacrum zijn zin krijgt. Tijdens een ontvangst t.g.v. de uit reiking van het schildje, waarbij ook wethouder Posthoorn aanwezig was, deelde Van Rijsbergen mee, dat hij bereid was de Visbank in authentie ke staat terug te brengen - met alle daaraan verbonden kosten -, mits de gemeente Schiedam ook de nodige medewerking wil verlenen; deze zou moeten bestaan uit een eigendoms regeling van een stuk grond aan de Vismarkt. We herinneren Van Rijsbergen - en wethouder Posthoorn - bij deze graag aan deze toezegging. Realisatie van de plannen zou een schitterende bij drage aan het historisch stadsgezicht betekenen. KERSTTENTOONSTELLING Onze zo langzamerhand traditionele kersttentoonstelling - eerder presen teerde de vereniging exposities van stadsplattegronden, de fotograaf Van Diggelen en van de tekenaar De Co- ninck - bevat deze keer een over zicht van alle historische gravures, litho's en etsen met Schiedamse stads gezichten, in totaal zo'n veertig pren ten. Een belangrijk overzicht, vastgelegd in een geïllustreerde catalogus, dat u zeker moet gaan zien. Voor de orga nisatie van het geheel zeggen we ons bestuurslid Beukers graag en harte lijk dank! WILLEM TROOST Ook al op initiatief van bovengeroem- de Beukers verschijnt dit jaar een ka lender voor het jaar 1980 met repro- dukties van de Schiedamse litho's van Willem Troost. Een fraai bezit, dat de tien gulden ten volle waard is. Bovendien komt de verkoop de vereniging ten goede. WENS Tenslotte wensen zowel het bestuur als de redaktie u graag alle goeds voor het nieuwe jaar.

Scyedam | 1979 | | pagina 3