Schiedammers privé 40 P. A. Planqué Deze foto is gemaakt in de hongerwinter van 1944-1945 op het terrein van het koelhuis 'De Maas' op de Hoofdstraat. Op de achtergrond de Heilige Hart-kerk aan de Lekstraat. Op de paardenwagen (een z.g. Spoedwagen) ligt bevroren soep opgeladen: voor die dagen een lekkernij, samengesteld uit o.a. div. koolsoorten en capucijners. Deze soep lag opgeslagen in het koelhuis en werd regelmatig onder politie begeleiding overgebracht naar de gaarkeuken op het terrein van de Gemeentelijke Technische bedrijven aan de Dwarsstraat 42. Daar werd de soep voor consumptie gereed gemaakt en in gamellen naar diverse uitreikposten gebracht. De personen op de foto zijn van links naar rechts: de bedrijfsleider van het koelhuis, naam onbekend, politieagent, naam onbekend. Op de wagen twee medewerkers van de gaarkeuken, namen onbekend. Voor de wagen, in overall en met hoed, de heer D. van Bochove, medewerker gaarkeuken, jaren gewoond hebbende in de Sommelsdijksestraat, en sinds enkele jaren overleden. De drie volgende heren (namen bij mij onbekend) zijn ook medewerkers van de gaarkeuken. Dan voor de staart van het paard, met sloof, de heer J. van Eik, tevens eigenaar van het paard en de wagen. De heer Van Eik heeft jaren een melkhandel ge dreven aan de Havendijk, en verhuurde zijn paard en wagen aan de gaarkeuken. Tot slot voor het paard ondergetekende, die de heer Van Eik meehielp, omdat de scholen toen praktisch elke dag gesloten waren. In voorkomende gevallen ging ik ook alleen met paard en wagen op stap omdat de heer Van Eik twee paard-en-wagens bezat.

Scyedam | 1980 | | pagina 12