Mededelingen 49 Rondom Liduina geschreven tractaat heeft overhandigd, dat zij met dankbaarheid ontving, en hoe hij met haar een goed gesprek had over God en de goddelijke zaken. Het bezoek van deze vrome monnik en de aanbieding van een mystiek geschrift logenstraffen de conclusie in het artikel in de Volkskrant, dat er 'heel weinig, bijna niets' in Schiedam gebeurde en we alleen te maken hebben met een ongeneeslijk ziek meisje, en dat er eerst na haar dood 'geloofd werd, dat er heel veel gebeurd was'. Schiedam heeft werkelijk in de 15e eeuw een opmerkelijke vrouw voortgebracht, die in haar tijd een grote bekendheid genoot, en die een aantal vooraanstaande Moderne Devoten wist te inspireren tot een bezoek en een gesprek, en zelfs tot het schrijven van haar levensgeschiedenis. Andere steden mogen bogen op het voortbrengen van kunstenaars of wetenschappers of staatslieden, Schiedam heeft zulken niet, maar mag bogen op Lidwina, de 'Maagd van Schiedam'! De tentoonstelling beoogt belangstelling te wekken voor onze middeleeuwse stad genote. We zien haar hier als Schiedamse en stellen ons bescheiden op. Haar verering laten wij over aan anderen, die daartoe meer gerechtigd zijn omdat zij het geloof van Lidwina delen. Ik hoop, dat het tentoongestelde in de smaak zal vallen en de eeuwen tussen haar en ons enigszins zal weten te overbruggen. Met deze wens verklaar ik de tentoonstelling voor geopend. Historische Vereniging Schiedam, opgericht 28 oktober 1975. Postbus 290, 3100 AG Schiedam. BESTUUR Voorzitter: C. van der Geer, Vlaardingerdijk 386, Schiedam, tel. 263295; overdag 142522. Secretaris: H. L. Spier, Willem de Zwijger laan 48, Schiedam, tel. 268031. Penningmeester: P. N. M. Niemantsverdriet, Maasstraat 26, Schiedam, tel. 732316. LEDENADMINISTRATIE De heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, Schiedam, tel. 010 - 266475. AGENDA Tot 26 mei: Tentoonstelling 'Schie dam 1940-1945' en Tentoonstelling 'Rondom Liduina', beide in het Ste delijk Museum, Hoogstraat, Schiedam. 31 mei: Welzijnsmarkt, Centrum Schiedam. CONTRIBUTIE 1980 De aanmaak van nieuwe acceptgiro kaarten is niet zo voorspoedig ver lopen als de penningmeester had ge hoopt. Het eenvoudigste voor u en voor ons is zo lang met betalen te wachten tot een acceptgirokaart is bijgesloten. Mocht u reeds op een andere wijze betaald hebben, dan kunt u de acceptgirokaart vernietigen. Individuele leden: minimaal 22,50. Echtpaarleden: minimaal 30,-. Bejaardenpas/C.J.P.-pas: minimaal 12,50. De houders van een C.J.P.-pas wordt verzocht op de girokaart hun geboor tejaar te vermelden. SUBSIDIE Met voldoening kunnen wij onze leden mee delen, dat de gemeenteraad van Schiedam in zijn vergadering van december 1979 heeft besloten, onze vereniging met ingang van 1 januari van het afgelopen jaar (1979), een jaarlijkse subsidie toe te kennen. Het gemeentebestuur achtte het een goede zaak voor heel de stad Schiedam, als onze vereniging haar activiteiten op dezelfde wijze zou kunnen voortzetten en eventueel uitbreiden. Men besloot de geldelijke steun te verstrekken op basis van een subsidie van 5,00 per lid, met een maximum van 4.000,- per jaar. Het bestuur van de Historische Vereniging stelt het op prijs te verklaren, dat een er kenning op deze wijze de leden mede zal

Scyedam | 1980 | | pagina 21