50 Mededelingen inspireren op de reeds bijna vijf jaar ge volgde weg voort te gaan. Verder kan worden medegedeeld dat onze vereniging deel zal nemen aan het opstellen van het Sociaal Cultureel Plan van de ge meente Schiedam, waarvoor reeds diverse voorbereidende besprekingen zijn geweest. Inlichtingen kunnen desgewenst verstrekt worden door de secretaris, de heer H. L. Spier. BOEKENNIEUWS In maart is verschenen: 'De Maagd van Schiedam. Een kritische hagiografie'van de hand van de Delftse psychiater Drs. P. J. Stolk. Het ingenaaide boekje van 144 pagina's be vat een 25-tal afbeeldingen, houtsneden uit de 15e eeuw. Het is in de boekhandel ver krijgbaar voor 24,90. Uitgeverij: Weten schappelijke Uitgeverij B.V., Amsterdam. Nog twee andere boekjes over Liduina zijn op dit ogenblik verkrijgbaar. Het zijn geen nieuwe uitgaven, want ze zijn verschenen resp.in 1975 en 1955. Bij de boekhandel kan men voor 3,50 in het bezit komen van het door P. Groenen- daal geschreven boekje 'Lidewij van Schie dam', een uitgave van de Wetenschappelijke Kring te Schiedam en Vlaardingen. Bij het V.V.V.-bureau (Schiedamse Gemeen schap) is nog een voorraadje over van het in 1955 verschenen boekje in de serie Schie damse Miniaturen: 'Het graf van St. Li duina, die Maghet van Scyedam' van de hand van A. van der Poest Clement. De prijs is nog steeds die van toen: 2,75. Bij het V.V.V.-bureau zijn tevens nog de volgende boekjes in voorraad: - 'De opkomst van de arbeidersbeweging in Schiedam' door B. Kedde (1956). Prijs f 2,75. - 'Het Proveniershuis te Schiedam' door Dr. H. Schmitz (1966). Prijs 2,75. - 'Herinneringen aan een groot Schie dammer: M. C. M. de Groot' door B. Kedde (1972). - 'Attentie 2' (1975) met monumentale details van de Lange Haven. Prijs 0,50. Verschenen is een boek met de Genealogie van de Familie Van der Burg. Verwezen wordt naar de boekbespreking elders in dit blad. In de vorige aflevering van Scyedam is de doctoraalscriptie Geen ldeaalmenschen van Han van der Horst besproken. Wij her halen, dat deze studie niet in de boekhandel of bij de Historische Vereniging verkrijg baar is, wegens de zeer beperkte oplage, slechts enkele tientallen stuks. WELZIJNSMARKT 31 MEI Evenals vorige jaren zal de Historische Vereniging zich ook dit jaar presenteren op de Welzijnsmarkt in het centrum van de stad (Lange Kerkstraat). Deze manifestatie wordt gehouden op zaterdag 31 mei a.s. van 11 uur tot 5 uur 's middags. Er zullen o.a. dia's van historisch Schiedam worden ver toond. De uitgaven van de Historische Ver eniging zullen tevens ter verkoop liggen (zie de Mededelingen van de vorige af levering van Scyedam). De kalender 1980 met 19e-eeuwse prenten van de stad zal tegen een gereduceerde prijs van 5,00 te koop zijn! Ook kunnen nieuwe leden worden aange meld. U kunt er ook voor alle informatie terecht. Vrijwilligers voor de bemanning van de kraam, gedurende een deel van de dag, kunnen zich aanmelden bij de secretaris de heer H. L. Spier, tel. 010 - 268031 AANVULLING LEDENLIJST JANUARI 1980 Mevr. F. M. Gorissen-Maasdam, Voorberghlaan 4, Schiedam Mevr. W. Kloet-Neervoort, Parkweg 196, Schiedam Dr. J. Melchers, Hescheweg 25, Oss Dhr. en mevr. J. G. Lowes, Gordonstraat 16b, Schiedam Dhr. en mevr. J. C. A. Poot, Broersveld 159, Schiedam Mevr. J. Veugelers, Jan van Avennestraat 57 b, Schiedam Mevr. E. Ong, Huismanstraat 83 a, Schiedam H. van Geem, Warande 204 a, Schiedam P. J. Drenth, 's-Gravenlandseweg 998, Schiedam J. te Loo, Schiedam COOP-Nieuwe Waterweg, Kethelstraat 10, Schiedam P. M. van Dijk, Parkweg 58, Schiedam

Scyedam | 1980 | | pagina 22