31 Redactioneel ander materiaal bezitten, dat meer is dan alleen een familieaangelegenheid, stuurt u ze met een verhaaltje in, waarna plaatsing volgt. Wellicht krijgt u dan bovendien nog de informatie die u ontbreekt. Zo zou de heer Planqué het zeker op prijs stellen, als de hem niet bekende per sonen op de foto alsnog van een naam voorzien konden worden. Wie rea geert? INHOUD (1) Het lag voor de hand, dat 'Scyedam' aandacht zou besteden aan de Liduina- vieringen van dit jaar. We doen dit met bijdragen van de heren Verkade en Van der Feijst. Van deze laatste is afgedrukt de inleiding bij de Liduina- tentoonstelling in het Stedelijk Mu seum. Weliswaar is zijn tekst ook al in de dagbladpers verschenen, maar dat maakte plaatsing in ons blad zeker niet overbodig. Zo is ook het artikel over de zerk van Liduina's graf een waardevolle bij drage. Graag en met zekere nadruk vragen we overigens aandacht voor de suggestie die de heer Verkade in zijn artikel doet, namelijk de plaatsing van een afgietsel van Liduina's graf zerk in de zuidbeuk van de Grote Kerk. Naast de al bestaande en lopende initiatieven tot blijvende herinnering is dit wel een zeer zinvolle. INHOUD (2) Verheugend is het, te konstateren dat de rubriek 'Boekbesprekingen' ook deze keer weer gevuld kon worden. Aanleiding was de verschijning van twee publikaties - beide al weer enige tijd verkrijgbaar. Jammer, dat één van de twee boeken, namelijk de 'Geschie denis van de familie Van der Burg' èn door oplage èn door prijs niet voor ieder bereikbaar is. Het houdt de vraag aktueel of, en in hoeverre, de gemeente lokaal-histo rische publikaties zou moeten subsi diëren. Diezelfde gemeente komt trouwens (om niet te zeggen uiteraard!) ook aan bod in de rubriek 'Historie actueel'. Sloop resp. voorgenomen sloop is daar - helaas - weer aan de orde van de dag. Met de vermelding van de gedegen bijdrage van drs. De Jong over de Dominicanen te Schiedam èn met de mededeling, dat de rubriek 'Ansich ten' plaats moest maken voor andere bijdragen ronden we deze smaakmaker af. Veel plezier bij de lezing!

Scyedam | 1980 | | pagina 3