Redactioneel 54 'Scyedam' is een uitgave van de Histo rische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunsti gers. 22,50 individueel lidmaatschap 30,00 lidmaatschap per echtpaar 12,50 houders bejaardenpas/CJP. Men kan zich - schriftelijk - als lid aanmelden bij de heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, 3117 ZW Schie dam, waarna een accept-girokaart zal worden toegezonden. Aan dit nummer werkten mee: Drs. L. R. A. de Jong O.P. F. C. Noordegraaf R. W. Poels A. J. van der Tang L. van Wagtendonk Redactie: Cees van der Geer Ruud Poels (mededelingen) Aad van der Tang Redactieadres: Van Oldenbarneveltstraat 8 3119 ML Schiedam Telefoon: (010) 73 67 09 Foto omslag: De adelaar die eertijds prijkte op het dak van het in 1974 gesloopte gedeelte van 'De Lindenhof' (zie blz. 67). MINEUR Helaas moeten we het redactioneel weer in mineur openen, aangezien we er ook nu niet in zijn geslaagd 'Scye dam' op tijd te doen verschijnen. Bo vendien heeft het bestuur van de HVS om financiële redenen moeten beslui ten dat er dit jaar niet meer dan vijf nummers zullen uitkomen, overigens zonder hiermee een precedent te willen scheppen! U kunt er echter van verze kerd zijn, dat de nog dit jaar te ver schijnen nummers op tijd in uw bus zullen glijden. INHOUD Gelukkig heeft de inhoud van 'Scye dam' onder dit alles niet te lijden ge had. Zo doet het ons genoegen in de rubriek 'Schiedammers privé' een bij drage te kunnen plaatsen van de heer F. C. Noordegraaf. Heeft u een oude foto waaraan 'Schiedamse' herinnerin gen kleven, aarzel dan niet het voor beeld van de heer Noordegraaf te vol gen! Ook de rubrieken 'Schiedam actueel' en 'boekbespreking' zijn weer gevuld. Naast de bijdrage van drs. De Jong over de statie der Dominicanen treft u in dit nummer een artikel aan van de hand van L. van Wagtendonk over de grote brand in 1968, waarbij een 'historisch' pand voorgoed verloren ging. Ook al kampen we niet met kopij-ge brek, toch zouden we het prettig vinden als lezers van 'Scyedam' zich actief met de geschiedenis van onze stad gaan be zighouden en het resultaat van hun on derzoekingen in de vorm van een arti kel het licht doen zien. De redactie van 'Scyedam' is altijd bereid u te advise ren over de manier waarop u zoiets kunt aanpakken!

Scyedam | 1980 | | pagina 2