Redactioneel 22 'Scyedam' is een uitgave van de His torische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. 22,50 individueel lidmaatschap 30,00 lidmaatschap per echtpaar 12,50 houders bejaardenpas/CJP. Men kan zich - schriftelijk - als lid aanmelden bij de heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, 3117 ZW Schie dam, waarna een acceptgirokaart zal worden toegezonden. Inhoud: C. van der Geer, Vijfjaar Historische Vereniging Schiedamp. 23 Drs. M. van der Velden Het dragers- of St. Anthonisgilde in Schiedam p. 27 F. C. Noordegraaf Sr., Mondelinge historische documentatie (2)p. 35 A. v. d. Tang, Boekbespreking p.37 Dr. Ir. H. L. Spier, Hist. Actueelp. 38 Mededelingenp. 40 Redactie: Aad van der Tang Ceesvan der Geer Ruud Poels (mededelingen) Redactieadres: V an Oldenbarneveltstraat 8 3119 ML Schiedam Telefoon:(010)73 67 09 Afbeelding omslag: Wie had in 1975 kunnen denken dat de toen pas opgerichte Historische Ver eniging Schiedam (van een 'Genoot schap' is het gelukkig niet gekomen) binnen vijf jaar zou uitgroeien tot een meer dan 600 leden tellende vereni ging, die, dank zij de inzet van een kleine maar harde kern, zo aan de weg zou timmeren? Cees van der Geer, een van de oprichters van de HVS en in zekere zin ook de geestelijke vader ervan, blikt in zijn bijdrage terug op vijf jaren historie van een historische vereniging. Toegegeven, er is in die periode door ons veel werk verzet, maar, Van der Geer stelt het met na druk, er moet nog veel méér gebeuren. Activiteiten waarvoor de medewerking van al onze leden is vereist. De 'hoofdschotel' van deze 'Scyedam' is het artikel van de heer M. van der Velden over het zakkendragersgilde. De redactie prijst zich gelukkig met deze bijdrage! Hetzelfde geldt overigens voor de pu- blikatie van de heer F. C. Noordegraaf Sr., temeer daar het een reaktie betreft op onze oproep in de vorige 'Scyedam' inzake Schiedamse 'volksfiguren'. Wie volgt? In ons tijdschrift eindelijk weer een boekbespreking. Zonder twijfel zullen er dit jaar meerdere volgen. Zo ziet de redactie het nieuwe boek van Hans van der Sloot met belangstelling tegemoet! De rubriek 'Historie actueel' is dit maal niet verzorgd door Ruud Poels maar door Hans Spier, tot voor kort de - zeer gewaardeerde - sekretaris van de HVS. Wel verzorgde Poels, als gewoonlijk, de mededelingen. Gelukkig maar wantwaar mededelingen te doen zijn, daar is actie! Het zakkendragershuisje circa 1900. (Foto gemeentearchiefSchiedam).

Scyedam | 1981 | | pagina 2