26 Vijf jaar Historische Vereniging geheel uit het stadsbeeld verdwenen droogzolders zo'n kenmerkend onderdeel vormden. Al eerder zijn in deze richting pogingen ondernomen. Ook is er - vrij recent - het streven om te komen tot de instelling van een lokaal historisch museum. Onder zocht dient te worden, in hoeverre deze wensen samen te voegen zijn en geaktuali- seerd kunnen worden. Historische edukatie schooljeugd Geschiedenis geldt voor veel kinderen zeker niet als een favoriet leervak. Toch zou het vroeg bijbrengen van historisch besef, toegespitst op de lokale geschiede nis, positief kunnen werken, al was het maar door enige afname van vernielzucht en vandalisme. Het sukses met de uitgave van 'Schiedam - de geschiedenis van onze stad'is voor de vereniging aanleiding te onderzoeken welke mogelijkheden er nog meer zijn op het gebied van de historische edukatie. Een nota over dit onderwerp mag t.z.t. tegemoet gezien worden. A udio- visueel archief Daar de realisatie van een lokale TV-zender nog steeds op zich wachten laat, is het wellicht zinvol zich af te vragen in hoeverre het aanleggen van een audio visueel archief, bestaande uit films en videobanden, tot de mogelijkheden behoort. Deze moderne vorm van geschiedschrijving dient zeker op haar mogelijkheden en financiële en technische konsekwenties onderzocht te worden. Strukturering samenwerking In de praktijk komt samenwerking van de vereniging met zowel het archief als het museum regelmatig voor. In hoeverre dit echter meer gestruktureerd zou kunnen worden en in welke mate de vereniging als zelfstandig partner in dit overleg met beide instanties kan optreden, zou onderzocht moeten worden. We hopen hier over in de komende tijd voorstellen te doen. Herinrichting Plantage Met de Plantage bezit de stad Schiedam een der oudste stadsparken van Neder land 1767). Samen met de tegenwoordig algemeen erkende noodzaak van groen voorzieningen in woongebieden zou deze respektabele ouderdom aanleiding moeten zijn om te komen tot een herinrichting van deze vroegste groengordel van onze stad. Voorstellen hieromtrent hopen we te laten volgen. Oproep Tenslotte! Het zal een ieder duidelijk zijn, dat nog geen fraktie van het boven staande te verwezenlijken is zonder de inzet en betrokkenheid van velen. Het huidige bestuur bestaat voor meer dan de helft uit leden, die vanaf de oprichting van de vereniging als bestuurslid werkzaam zijn geweest. Hetzelfde geldt voor de leden van de diverse werkgroepen. Aller inzet is nog steeds groot, maar lang- Vervolg blz. 34

Scyedam | 1981 | | pagina 6