Redactioneel 42 'Scyedam' is een uitgave van de His torische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en be gunstigers. 22,50 individueel lidmaatschap 30,00 lidmaatschap per echtpaar 12,50 houders bejaardenpas/CJP. Men kan zich - schriftelijk - als lid aanmelden bij de heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, 3117 ZW Schiedam, waarna een acceptgirokaart zal worden toegezonden. Inhoud: Dr. P. J. T. Endenburg, De drie wand borden in de St. Janskerk p.43 H. Noordegraaf, Van Schippersjongen tot Evangeliedienaar. p. 52 M. Verkade Mondelinge historische documentatie (3)p. 55 C. v. d. Geer, Boekbespreking p. 57 A. Gordijn, Een 18e-eeuwse platte grond van Schiedam p. 58 R. W. Poels, Historie actueel p. 59 Mededelingen p. 63 Redactie: Aad van der Tang Cees van der Geer Ruud Poels (mededelingen) Redactieadres: Van Oldenbarne veltstraat 8 3119 ML Schiedam Telefoon: (010) 73 67 09 Afbeelding omslag: Wat is laster? Eerschennis, kwaad sprekerij, lezen we in de dikke Van Dale. Maar wanneer ik nu eer lijk schrijf over iemand die ik in mijn jeugd gekend heb, iemand die op mij indruk maakte omdat hij zo 'vloekte', maar van wie ik wist dat hij weliswaar een 'grote bek' had maar óók een 'klein hartje'. Is dat dan ook laster? Natuur lijk niet! Laat ik er verder geen doekjes om winden: de auteur van de vorige af levering van de rubriek 'Mondelinge historische documentatie' is het bij zonder kwalijk genomen dat hij over een in zijn jeugd bekende Schiedam mer 'lasterlijk' zou hebben geschre ven. Het enige dat hij echter heeft ge daan, is het ophalen van herinnerin gen. Daar is niets kwaads en leugen achtigs aan! De redactie is beslist niet van plan genoemde rubriek te staken, ook al zullen er misschien zaken in worden vermeld die sommigen niet welgevallig zijn. Mocht dat het geval zijn, dan - ik stel dat met nadruk - dient men zich niet tot de auteur(s) maar tot de redactie te wenden. Over de inhoud van dit nummer hoefik niet veel te zeggen. U zult zelf wel zien dat 'Scyedam' ook deze keer veel wetenswaardigs over de geschiedenis van onze stad bevat, zoals het degelijke artikel van de heer Endenburg over één der wandborden in de Grote kerk. Ook zijn er weer veel historische actualitei ten te vermelden. Helaas, zou je haast zeggen, want sloop en/of bedreiging van historisch waardevolle panden lijken actueler dan ooit! Zo ging onlangs het rechter gedeelte van het voorgebouw van het Prove niershuis in vlammen op. In het vol gende nummer zullen we hierop terug komen. (AvdT) Het Proveniershuis. Foto: gemeentearchiefSchiedam.)

Scyedam | 1981 | | pagina 2