83 Mededelingen BALANS per 31 december 1980 binnen het bestuur gefungeerd heeft en dankt hem tenslotte voor het vele werk voor de vereni ging verricht. Op voorstel van het bestuur wordt aan de algemene ledenvergadering voorgesteld de heer Spier tot erelid van de vereniging te benoemen, hetgeen bij acclamatie geschiedt. Uit naam van zijn collega's bestuursleden biedt de voorzitter de heer Spier een fraai plaatwerk aan, voorstellende een collage van de voor Schiedam kenmerkende gebouwen. Aan beide scheidende bestuursleden worden voorts bloemen aangeboden in welke hulde ook hun echtgenoten worden betrokken. De heer Spier dankt in enkele woorden voor de verrassingen die hem bereid zijn. Hij ziet met veel plezier en voldoening terug op de jaren dat hij veel van Schiedam geleerd heeft en iets voor de vereniging heeft mogen doen. Hij wenst het bestuur veel succes met zijn werkzaamheden in de toekomst en benadrukt dat hij het directe contact met zijn medebestuursleden, met wie hij zo prettig heeft samengewerkt en die hem als niet-Schiedammer zo vriendelijk hebben opge vangen, zeer zeker zal missen. Hij beschouwt zijn benoeming tot erelid als een hoge eer. 7. Rondvraag Heer Van der Boon informeert naar de voort gang van de inventarisatie van het werk van de schilder Van der Schouw. Mw. Groeneweg ant woordt dat tot nu toe 23 schilderijen zijn opge spoord en dat met het fotografisch vastleggen er van is begonnen. De vraagsteller suggereert dat, wellicht in samenwerking met het Stedelijk Museum, aan de inrichting van een tentoonstel ling kan worden gedacht. Mw. Groeneweg zegt dat dit reeds in de bedoeling ligt, maar dat ver dere gegevens en informatie erg welkom zijn. Een oproep hiertoe kan in 'Scyedam' worden geplaatst. Heer Fredriks informeert of de indertijd ten toongestelde ansichten van Van Diggelen en de laatstelijk tentoongestelde foto's illustrerend het Bouwkundig Bezit, tot de bezittingen van de Vereniging behoren. De voorzitter antwoordt dat de Van Diggelen collectie ten dele het archief toebehoort en ten andere dele uit particulier bezit stamt. De foto's daarentegen zijn bezit van de vereniging en circuleren thans door bejaar denoorden en dienstencentra. Voorts vraagt de heer F. welk deel van de ver schuldigde contributies wordt betaald. De penningmeester antwoordt dat van de in 1980 verschuldigde 12.750,-tot nu toe 11.771,50 is gestort. Tenslotte vraagt de heer F. of de film van J. Schaper over Schiedam nog eens gedraaid kan worden. De voorzitter memoreert dat deze bij de oprichting van de vereniging is vertoond. Heer Rosman suggereert plaatsing van de oproep voor informatie over het werk van Van der Schouw in het Stadsblad. De voorzitter vestigt de aandacht op de binnen kort te publiceren Beleidsnota van de vereni ging, waarin de plannen voor de eerstkomende 5 jaren worden ontvouwd. Hij doet een beroep op de aanwezigen, die hij als de harde kern der ver eniging ziet, om naar vermogen aan deze plan nen hun medewerking te geven, en sluit om 20.55 de vergadering. Na een korte pauze vertoont de heer W. Rook een groot aantal dia's waarmee hij ons mee neemt voor een wandeling door het verdwenen Schiedam. Deze presentatie wordt door de aan wezigen, gehoord hun vele reacties, met bij zonder veel genoegen aanschouwd. De voorzit ter dankt na afloop de heer Rook dan ook uit naam van de aanwezigen. 3 april 1981 H. L. Spier Kas Bank Giro 957,60 2.623,55 328,11 Debiteuren: N.T.O. gem. Sub. Goederen: Adresseermachine Voorraden: Div. akties 3.909,26 538,00 2.000,00 7.500,00 13.947,26 1.560,00 TOTAAL Crediteuren (Scyedam) Bouwkundig Bezit: - Vooruitontv. Verk. 976,40 - Sub. St.Cult. Fonds 2.500,00 3.476,40 Ontvangen contributies 1981 142,50 Reserve 5.000,00 Kapitaal 3.768,36 TOTAAL Penningmeester: P. N. M. Niemantsverdriet 13.947,26

Scyedam | 1981 | | pagina 19