Het bestuur van de afdeling Schiedam van de Ch Wiekenkamp. (Foto in particulier bezit). zelen) en gepleit voor sociale rechtvaar digheid. Vandaar waarschijnlijk dat Wie kenkamp zich niet aansloot bij de CHU, maar de sterk met het Gereformeerde volksdeel gelieerde ARP1). Zowel in de vakbeweging als in de poli tiek ging hij tal van activiteiten ontplooi en. Zo werd hij in 1923 voorzitter van de afdeling Schiedam van de Christelijke Metaalbewerkersbond, wat hij tot 1946 zou blijven. In 1935 werd hij voorzitter van de Christelijke Besturenbond. Deze was op 9 juli 1914 in Schiedam opge richt en verenigde in zich de verschillen de bij het CNV aangesloten vakbonden. Naast bewogenheid met de positie van de arbeiders was deze ook opgericht uit verzet tegen het socialisme2Dat laat ook de lijn van het CNV zien: wel gericht op verbetering van de positie van de 'arbeidende stand', maar geen klassenstrijd, wel sociaal, maar niet socia- telijke Metaalbewerkers Bond. In het midden de heer listisch, meer gericht op het harmonie model dan op het conflictmodel, voor het Evangelie en tegen de revolutie, sterk Oranjegezind en gezagsgetrouw. Tot 1948 zou hij voorzitter blijven van de Besturenbond. Dat vakbondswerk veelomvattend was, bleek uit zijn betrokkenheid bij de oprichting van het muziekcorps Har- pe Davids. Dit werd door leden van de Besturenbond in 1921, mede door zijn toedoen, opgericht. Zelf heeft hij echter nooit bij Harpe Da vids gespeeld, wel in het corps van Gus to (saxofoon). Later zou mede op zijn advies Harpe Davids als enig Schiedams muziekkorps zich in de Tweede Wereldoorlog niet bij de Cultuurkamer aansluiten: 'Niet doen, al ga je er aan ten gronde'. Na de Tweede Wereldoorlog pleitte hij in de 15

Scyedam | 1982 | | pagina 15