Bouwplan voor Korte en Lange Achterweg en omgeving. teleurstellend resultaat. Deze tweede fase bleek namelijk practisch een copie te zijn van de eerste fase. Is dit voor een binnenstad op zich al onaantrekkelijk, voor een stadsdeel dat ligt binnen de grenzen van het toekomstig beschermd stadsgezicht is dit een directe aanslag, die de zorgvuldige opzet die aan derge lijk stadsgezicht ten grondslag dient te liggen, negeert. Verder is slechts globaal het oude stratenpatroon gehandhaafd. De as van de Lange Achterweg is ver draaid, terwijl de Laan naar het zuiden is opgeschoven. Tevens zijn Korte Ach terweg en Laan sterk verbreed. Wat bij de eerste fase ontbrak is overi gens bij dit plan wel ingebouwd, name lijk een inspraakronde, waarvan ook de Historische Vereniging gebruik heeft gemaakt. Schriftelijk zijn aldus op dit plan de volgende punten van kritiek naar voren gebracht: -Het gehele plan doet afbreuk aan het stedelijk karakter in het algemeen. -De rafelige rooilijnen komen wat wil lekeurig over. -De uiterlijke vormgeving moet terug houdender zijn ten opzichte van de his torische omgeving; er zijn te veel en te grote sprongen. - Samen met fase een wordt de binnen stadsinvulling een eentonige wijk. -Het plan heeft te modieuze trekjes, het moet tijdlozer kunnen. - Een teveelheid aan verschillende materi alen moet vermeden worden. Betonnen constructies en randen, bijvoorbeeld bij balkons en boven vensters dienen niet zichtbaar te zijn; inplaats daarvan wer ken met rollagen. - Er dient meer variatie te zijn in bouw hoogte. In het plan liggen alle platte daken op gelijk niveau. - Wegens de historisch gegroeide situa- 24

Scyedam | 1982 | | pagina 24