Slechts 5 mensen geven op dat ze een verzameling hebben, maar niemand geeft te kennen deze verzameling beschikbaar te stellen voor bijvoorbeeld een tentoonstel ling. Met betrekking tot de plaats van samenkomst kwam het volgende uit de bus: 60 %(50 mensen) vindt het Museum aanvaardbaar tot zeer geschikt. 2 mensen geven hierbij op dat ze deze plaats niet geschikt vinden, maar er was niemand die een andere (voordelige) oplossing wist. Als meest gunstige avond voor de bijeenkomsten kwam toch de donderdagavond naar voren. De stemmen waren als volgt verdeeld: maandag 3, dinsdag 6, woensdag 1donderdag 10 en vrijdag 2. De contactavond nieuwe stijl: 22 mensen (26 staan er positief tegenover. Slechts 2 mensen zeggen hier duidelijk néé tegen. Op die avond willen 11 mensen (13%) een foto-tentoonstelling 6 mensen (7 een Schiedamquiz. 15 mensen (18%) de tentoonstelling van een par ticuliere verzameling. 14 mensen (17%) geven andere suggesties als: oude Schiedammers laten vertellen over vroeger, korte inleidingen over geschiedkun dige onderwerpen, korte inleiding met discussiemogelijkheid over de historie in het heden, spreekbeurten door (oud) Schiedamse schrijvers, uitwisseling van 'historische' nieuwtjes, dia-serie's, markt en/of ruilbeurs van Schiedamse antieke voorwerpen, kaarten, boeken etc., vertoning van oude Schiedamse films en presentatie van de bestaande werkgroep(en). Suggesties voor andere activiteiten zijn: Bezoek aan gedistilleerd museum en likeurmuseum, oprichting van een werkgroep Ruimtelijke Ordening, aandacht voor of oprichting van een werkgroep voor genea logie, samenkomsten op zaterdag zodat ook leden van buiten de stad gelegenheid hebben om te komen, bij nieuwe bebouwingen in plaatselijke bladen artikelen plaatsen over de historie van die plek, het organiseren van excursies naar een bepaald gebouw of stadsdeel, toelichtingen bij opgravingen. Opmerkingen Als men zich als lid opgeeft van een Historische Vereniging, mag verondersteld worden dat men dan ook belangstelling heeft voor de historie van zijn of haar woon plaats. In die zin zijn er dan ook geen uitzonderlijkheden in deze enquête naar vo ren gekomen. Bij de meeste leden is de 'algemene geschiedenis' wel de hoofdzaak. Slechts 5 mensen hebben aan dit onderwerp genoeg, de rest heeft een tweede of der de interesse opgegeven. Aansluitend hierop past een opmerking over ons blad Scye- dam. Is, als hiervoor aangegeven, de 'algemene geschiedenis' een 'hoofdzaak', dan komt dit overeen met de strekking van de artikelen in Scyedam. In het bestuur zal aan de hand van deze uitslag beraad plaatsvinden over de te ondernemen activiteiten. Zij, die zich hebben aangemeld voor de een of andere activiteit zullen eerdaags worden benaderd. (W.P. Rook) 27

Scyedam | 1982 | | pagina 27