stromende water in de loop van de tijd sterk afgesleten en verzwakt. De bestaan de paalfundering wordt dan ook getrok ken en vervangen door een nieuwe. Ook in de slechte staat verkerende liggers, onder- en bovendek van de vallen en de aanbruggen zullen worden vernieuwd. Voor het vernieuwen van de paalfunde- ringen moesten kolommen, balansen, hameipoorten en leuningen worden ge demonteerd en na het slaan van de nieuwe palen en het aanbrengen van de nieuwe kespen zullen ze wederom moeten worden gemonteerd. Van balansen, hameipoorten en leunin gen worden sommige onderdelen gerevi deerd. Ook de opleggingen van de lig gers van de aanbruggen op de kade muren worden vernieuwd. Ten behoeve van de voetgangers is een tijdelijke voetbrug gemaakt. Het vernieuwen van de onderbouw van de Appelmarktbrug en het aanbrengen en weer opruimen van de tijdeüjke voetgangersbrug wordt uitgevoerd door J.K. Simon Aannemings bedrijf bv. te Schiedam. Het revideren van de hameipoorten met balansen en het vernieuwen van de vallen en aan bruggen wordt uitgevoerd door Theelen bv. Staalconstructies te Echt. Volgens de bestekken moeten de aannemers de werken opleveren 20 weken na de da tum van aanvang. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft voor het restaureren van de brug vergunning ver leend. Kethel en zijn borden Op zaterdag 17 april 1982 heeft de His torische Vereniging aan de Schiedamse- weg in Kethel, even voor het voormalige raadhuis, een illegaal plaatsnaambord met de naam KETHEL geplaatst, daarbij geholpen door de Werkgroep Ruimte lijke Ordening, aangesloten bij de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN). Dit om het standpunt kracht bij te zetten, dat de plaatsaan duiding Kethel gehandhaafd dient te blijven. De onthulling geschiedde door de heer P. van Beurden, kapper in het dorp. Diezelfde dag werd een daarmee samenhangend verzoek gezonden aan de Raad der Gemeente Schiedam, nl. om op de vier invalswegen van het dorp elk een KETHEL-plaatsnaambord te doen plaatsen. Eigenlijk herplaatsen, immers, in het begin van de zeventiger jaren werden de oude borden verwijderd. We zjjn overtuigd dat deze wens reali seerbaar is, aangezien een zelfde situatie in vele andere gemeenten voorkomt, bijvoorbeeld Overschie in Rotterdam, en Bijdorp in Schiedam zelf! In het antwoord van B&W, gedateerd 7 juni, werd aangaande de eveneens verzochte bewegwijzering afwijzend gereageerd. Jammer, maar het eigenlijke verzoek draaide om de plaatsnaamborden rond het dorp. Dienaangaande citeren wij het antwoord van het gemeentebestuur: 'Wij hebben wel begrip voor Uw nos talgie om oude namen te behouden. In principe staan wij dan ook welwillend tegenover Uw verzoek het begrip Kethel in herinnering te houden door op de daarvoor geëigende plaatsen naamborden neer te zetten Onze vereniging stelt zich op het stand punt, dat het handhaven van de naam Kethel meer is dan toegeven aan nostal gie. Het is tenslotte een nog steeds be staande plaats. Overigens waarderen wij het positieve antwoord ten zeerste. De Historische Vereniging zal samen met de werkgroep Ruimtelijke Ordening ideeën uitwerken en deze met de ge meente Schiedam bespreken. 89

Scyedam | 1982 | | pagina 29