Ledena dminis tra tie P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, Schiedam, tel.: 010-266475. (Ook voor het bestellen van boeken en kaarten van de vereniging.) Ledenrubriek Reacties, vragen, aanbiedingen e.d. van leden kunnen worden geplaatst onder de volgende voorwaarden: - De ingezonden tekst dient zo beknopt mo gelijk te zijn en voorzien van naam en vol ledig adres. - Contacten lopen direct tussen de leden on derling en in principe dus niet via redactie of secretariaat. - De redactie aanvaardt geen verantwoorde lijkheid betreffende de aangeboden zaken. - Commerciële aanbiedingen worden niet opgenomen. - De redactie behoudt zich het recht voor om de ingezonden teksten te bekorten. Optica-prent te koop Te koop: Optica-prent in lijst van het stadhuis van Schiedam, door G.B. Probst. Tweede helft 18e eeuw. Bijzonder mooi. Zie 'Schiedam in prent' afbeelding 6. D. Visser, Lange Nieuw- straat 169, tel.: 010-261245'. Oproep Volgend jaar bestaat de wijk Bijdorp 60 jaar. Door de wijkvereniging van Bijdorp zal dit heuglijke feit - uiteraard - gevierd worden. Maar ook de Historische Vereniging laat zich niet onbetuigd. Zo ligt het in de bedoeling om, in samenwerking met leden van genoemde wijkvereniging, omstreeks mei 1983 een num mer van 'Scyedam' uit te brengen, dat gro tendeels gewijd zal zijn aan de geschiedenis van Bijdorp. Mochten er oud-Bijdorpers zijn die dit lezen, laten zij dan contact met de redactie opnemen, zeker wanneer zij beschikken over foto's van Bijdorp van vóór 1945. Deze foto's kunnen dan wellicht in het betref fende nummer worden afgedrukt, of anders gebruikt worden voor de tentoonstelling die de wijkvereniging volgend jaar wil houden. FOTOWEDSTRIJD 1982 De fotowedstrijd is een groot succes gewor den. Hoewel gesteld mag worden dat de basis gelegd is door het ontwikkelde initiatief, toch zijn het de deelnemers geweest die, met elkaar, de grootte van het succes bepaald hebben. Want niet alleen de hoeveelheid foto's en dia's speelt een rol, ook de kwaliteit is van essentieel belang. En kwaliteit was er, zelfs in ruime mate. Niet iedere inzender had zich aan de gestelde voorwaarden gehouden. Er waren n.l. nogal wat niet recente foto's. Die daardoor wel buiten de beoordeling vielen, maar daarnaast toch wel bijzonder leuk om te zien waren. Verder nadenkend over de ingezonden platen en plaatjes komt dan, onvermijdelijk, de gedachte op, dat op deze manier, toch bijzonder veel van onze stad op de gevoelige laag is vastgelegd. En dat dat dan gebeurt door mensen die behept zijn met een vorm van chauvinisme die je even goed Verslaving' kunt noemen. Het is overi gens een facet van de wedstrijd dat het be stuur van de H.V.S. plezierig aandoet. De beelden van vandaag zijn immers, mogelijk, al heel gauw historie en, zonder pessimistisch te willen doen- de ondervinding wijst het uit- we komen vaak te laat. Het is in zo'n geval prettig als je weet dat beelden bewaard zijn gebleven als bijv. een gebouw door brand wordt verwoest. Dit was echter niet de opzet van de wedstrijd. Opzet was wel de inwoners van onze stad wat meer doelgericht naar hun omgeving te laten kijken. En gezien het resul taat, is dat zeker gelukt, want de hele stad ging aan het oog van de jury voorbij. Mede waardoor die jury het er alleen maar moei lijker door kreeg. Toch is ook dat goed gegaan en zelfs op een bijzonder prettige en objectieve manier. Veel dank hierbij aan dhr. A.W. Krijger die zich bereid verklaarde 'als vakman' jurylid te zijn en dat ook, in alle opzichten, is geweest. De uitspraak van de jury (die overigens bindend is) is als volgt: 136

Scyedam | 1982 | | pagina 42