Herinneringen aan mijn vader renzoon die de stedelingen fopte, of op pad te gaan. Ik denk het laatste, was hij het beu om voor zijn 'elitaire' maar het fijne ervan zullen we wel stadgenoten voor de zoveelste keer nooit te weten komen. A.M. Verhoef-van Haaren Mijn vader werd op 29 januari 1886 te Beek bij Nijmegen geboren. Mijn groot vader was rentmeester. Na het gymna sium studeerde hij rechten in Amsterdam en staatswetenschappen in Utrecht, waarin hij de doctorstitel behaalde. Hij was advocaat in Eindhoven en Am sterdam en vertrok in 1922 naar Suri name. Daar heeft ons gezin gewoond totdat mijn vader per 1 juni 1935 be noemd werd tot burgemeester van Schiedam. Zoals bekend, hebben de Duitsers hem na de eerste ambtsperiode niet herbe noemd. Wat ik mij uit die tijd herinner, zijn natuurlijk talrijke kleine en grotere gebeurtenissen in en om ons gezin. Mijn vader ging in zijn werk op, was zeer consciëntieus, strikt in zijn oor deel, maar daarnaast ook vol begrip voor menselijke fouten en omstandig heden. Hij had veel plezier in de kinde ren op het kleuterschooltje van de Tuinlaan, die hij zijn 'buurtjes' noemde. Ik weet nog, dat wij bij de geboorte van zijn eerste kleinkind met trommels 'beschuit met muisjes' daar naartoe gingen. In die tijd heeft koningin Wilhelmina een bezoek gebracht aan een van onze scheepswerven; of beide? De koningin zou in de stad alleen bij het Julianapark door een kinderkoor worden toegezon- Tekst op achterzijde foto: 'De wethouders, van l.n.r.: Mr. M.M. van Velzen, T. Slavenburg, bankier, C. Houtman, distillateur, J. Dinkelaar. (Foto: 9 juni 193b. In bezit van mevrouw A.M. Verhoef-van Haaren te Blaricum.) 17

Scyedam | 1983 | | pagina 17