minimaal Individuele leden f22,50 Echtpaarleden f 30,00 Bejaardenpas/CJP f 12,50 Begunstigers f22,50 Met nadruk willen wij u er op wijzen, dat deze bedragen minimumbedragen zijn. Ondanks het feit dat de laatste contributieverhoging drie jaar terug plaatsvond, heeft het bestuur dit jaar besloten voorlopig geen verhoging door te voeren. Toch stijgen ook voor de vereniging de kosten. Het gelijkhouden van de bedragen kan dan ook slechts onder één voorwaarde, nl. dat de leden die méér kunnen bijdragen, dit ook werkelijk doen! Het bestuur ziet zich an ders genoodzaakt alsnog voor alle leden voor stellen tot contributieverhoging te doen. Bij voorbaat onze dank. Agenda 31 maart 1983 Algemene ledenvergadering in de aula van het Stedelijk Museum, Hoog straat, Schiedam. Aanvang 20.00 uur. Na de pauze aandacht aan historisch Schiedam. 29 mei 1983 's Middags lezing door de heer W.H. Thijsse in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam, in combinatie met een orgelconcert op het Hess-orgel in de aula. Dit in samenwerking met de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum. Oproep tentoonstelling A. van der Schouw De Historische Vereniging Schiedam is van plan om aan het eind van het jaar weer een kersttentoonstelling te houden, met als onder werp de in Schiedam geboren landschapschil der Adrianus van der Schouw. Om de tentoon stelling succesvol te laten zijn, hebben wij o.a. de medewerking nodig van het Stedelijk Mu seum, welke al is toegezegd. Een tweede nog belangrijker aspect voor het slagen is nodig, te weten het ten toon te stellen materiaal. Hier voor moeten wij een beroep doen op bezit ters, eigenaars van deze schilderwerken, die bij voorkeur een voorstelling op Schiedams grond gebied tot onderwerp hebben. Hierbij doet de vereniging een oproep aan haar leden om, als zij in het bezit zijn of ergens een A. van der Schouw kennen, ons hierover na der te informeren. Eenzelfde verzoek betreft een portret of afbeelding van Van der Schouw zelf. Neemt u contact met ons op, bij voorkeur met Alie Groeneweg Oostsingel 102 3112 GG Schiedam tel.: 010-266687 (A.G-M) Ledenrubriek - De ingezonden tekst dient zo beknopt mo gelijk te zijn en voorzien van naam en vol ledig adres. - De contacten lopen direct tussen de leden onderling. - De redactie aanvaardt geen verantwoordelijk heid betreffende de aangeboden zaken. - Commerciële aanbiedingen worden niet op genomen. - Ingezonden teksten kunnen door de redac tie worden bekort. Verzamelaars prentbriefkaarten: Verzamelaars van ansichtkaarten van Schiedam en Kethel die mee willen werken aan het inven- tarisatie-projekt van de werkgroep 'Ansichten' wordt verzocht contact op te nemen met de heer H.Beekman, Westvest 64, 3111 BX Schie dam (tel.: 266957). Afbeelding rode postkar: Wie kan mij helpen aan een afbeelding van de rode postkar (paard en wagen) die in de periode 1943-1945 als vervangend vervoermiddel dienst deed voor de postauto (voor het vervoer van de post van het postkantoor naar het station). C. Pluijm, Mackaystraat 63, 3119 RB Schie dam, (tel.: 704683). Boekennieuws In december 1982 zijn verschenen: - Querido's letterkundige reisgids van Neder land', samengesteld o.l.v. Willem van Toorn; f59,50. Er zijn nogal wat schrijvers geweest, die in Schiedam gewoond hebben. Op pag. 491- 496 wordt van hen een beknopt overzicht gegeven: Arij Prins, Francois Haverschmidt, Henri Hartog, AJ. Zoetmulder, Daan van der Zee, F. Bordewijk, W.F. Penning en meer hedendaagse schrijvers als Adriaan van der Veen en J.M.A. Biesheuvel. Behalve citaten 27

Scyedam | 1983 | | pagina 27