van de schrijvers worden allerlei gegevens vermeld, inclusief geboorte- en woonhuizen. Ook is het geheel met foto's geïllustreerd. - 'Het land der Letterensamengesteld door Adriaan van Vis en Tilly Hermans, met als ondertitel: Nederland door schrijvers en dichters in kaart gebracht. Uitg: Meulenhof, Amsterdam, f 65,00. Ook dit werk, dat als boek van de maand de cember is uitgebracht, bevat een, zij het erg kort gedeelte over Schiedam: vier passa ges van Adriaan van der Veen, Piet Paaltjens en Henri Hartog. (H.N.) Aanvulling ledenlijst Mevr. P.H.van Potten-van den Boogaard, Lange Nieuwstraat 17a te Schiedam Mevr. B.M.Boer-van der Most, Prof. Ritze- ma-Boslaan 46, Utrecht Dhr. L. Koornneef, Landbouwstraat 4, Jacob Bruinflat 19 te Schagen Dhr. A.Bitter, Oever 6 te Schiedam Mevr. Bitter, als boven Dhr. J.Zwart, Oude Kerkhof 18 te Schiedam Pastor H.Borghols, Dr.Schaepmansingel 3 te Schiedam Dhr. M.Versteegh, Schie 110 te Schiedam Dhr. C.A.Keij, Wijnruit 9 te Oosterhout Mevr. E.M.Breugelmans, Monteverdilaan 171 te Zwolle Mevr. A.M.Werkman-Breugelmans, Bovenhei- graaf 139 te Wezep Dhr. J.M.Breugelmans, Postbus 456 te Tilburg Dhr. LJ.G.Breugelmans, Wilhelminalaan 48 te Harmeien Dhr. L.van Ameyden, Curiestraat 5 te Badhoe vedorp Dhr. T.Tiesema, Philip Willemstraat 3 te Vlaar- dingen Mevr. P.Schoumans-van Marion, Palet 13 te Capelle a/d IJssel Overleggroep Opbouwwerk Schiedam-Zuid, Zwartewaalsestraat 16 te Schiedam Dhr. C.Lems,Chr.Huijgensstaat 2b te Schiedam dam Dhr. A.Winter, Van Ruijsdaellaan 28a te Schie dam Dhr. A. Kooijman, Sibeliusplein 205 te Schie dam Dhr. L.Groenendaal, Geervlietsestraat 29a te Schiedam Mevr. Groenendaal, als boven Dhr. WJ.Marks, Sint Janshof 9 te Schiedam. Jaarverslag 1982 van de Historische Vereniging Schiedam Namen de activiteiten van de vereniging in 1981 geen hoge vlucht, in 1982 kwam daar gelukkig verandering in. De ledencontactavonden op 11 maart en 23 september waren beide een groot succes. Dan was er de schildjesuitreiking op 17 april te Kethel, welke gerust een evenement mocht worden genoemd. Op deze dag werd door ons tevens een alternatief plaatsnaambord 'Kethel' aan de rand van het dorp geplaatst. De vereniging schoot dit verslagjaar echter het meest in de roos met de door haar georgani seerde fotowedstrijd. De reacties daarop over troffen onze stoutste verwachtingen. Zoals uit het verslag van de penningmeester blijkt, was 1982 in financieel opzicht voor de vereniging een beter jaar dan het jaar daar voor. De huidige financiële toestand is echter wel zodanig, dat 'uitschieters' niet mogelijk zijn. Zo ziet het er naar uit dat de uitgave van boeken over de geschiedenis van Schiedam voorlopig nog niet door ons bekostigd kan worden. Gelukkig schijnt de gemeente, op initiatief van de HVS, ernst te maken met het in het leven roepen van een zgn. garantie fonds, waaruit zulke publikaties wèl bekostigd kunnen worden. Het ledental stijgt nog steeds. Eind 1982 be droeg hun aantal 675 (641 eind 1981). Een negatief aspect bij deze positieve geluiden is en blijft dat al het verenigingswerk slechts door een beperkt aantal mensen wordt gedaan. Nu zitten wij nog in de lift, zoals dat heet, maar het gevaar blijft bestaan dat hier, mede door gebrek aan actieve leden, verandering in komt. Een ander negatief punt is de sloop van histo risch waardevolle panden in Schiedam. De vereniging doet alles wat binnen haar mogelijk- 28

Scyedam | 1983 | | pagina 28