heid ligt om daartegen iets te doen, tot nu toe echter met bitter weinig resultaat. Dat men bij de gemeente voor ons standpunt telkens begrip toont is zeer vriendelijk, doch het zet vooralsnog geen zoden aan de dijk. 1Het bestuur van de vereniging Als bestuurslid traden af mevrouw MJanse en de heren F.M.Beukers en P.N.M. Niemants- verdriet. Wegens hun bijzondere verdiensten voor de vereniging werd aan mevrouw Janse en de heer Beukers het erelidmaatschap toege kend. In hun plaats werden als bestuurslid gekozen mevrouw A.J.Duymel-Clausing en de heren J.M.MJansen en Ir. M.G.P.Treijtel. Met name door de benoeming van de heer Jansen, mede werker van het gemeentearchief, werden de banden met de archiefdienst nauwer aange haald. De heer C.van der Geer trad af als voorzitter en werd opgevolgd door de heer R.W. Poels. Mevrouw Duymel gaf in november te kennen het bestuur te zullen verlaten. Het bestuur vergaderde dit jaar dertien maal. 2. Werkgroepen Zoals bekend organiseerde het bestuur in maart een ledencontactavond met als doel: het sti muleren van activiteiten ten einde tot de op richting van nieuwe werkgroepen te komen. D.m.v. een formulier had een aantal leden zijn belangstelling voor bepaalde historische onder werpen reeds kenbaar gemaakt. Het bestuur zag kans om met voldoende kwaliteit de werk groep historische bebouwing op te richten. Voor de activiteiten van de bestaande werk groepen verwijs ik naar de bijgaande jaarver slagen. Onze kersttentoonstelling van december 1980 over het Schiedamse bouwkundig bezit, is in 1981 en in de eerste helft van 1982 alle be jaardentehuizen in Schiedam afgeweest, iets dat erg gewaardeerd werd. Het materiaal is in bruikleen gegeven aan het gemeentear chief. Rest mij in dit verband op te merken dat zeer veel tijd en werk gemoeid waren met de organisatie van de bovengenoemde evene menten, welke er ook dit jaar voor zorgden dat de vereniging ruimschoots in de belang stelling stond. 3. Scyedam Evenals in het vorige verslagjaar bestond de redactie uit Aad van der Tang (eindredactie), Ruud Poels, Herman Noordegraaf en Cees van der Geer. De financiële situatie van de vere niging noopte ons naar een drukker uit te zien die voor ons betaalbaar was. Wij vonden hem in de persoon van de heer W.van der Louw te Berkel en Rodenrijs, uitgever van onder andere 'Nederlandse Historiën'. Dit had tot gevolg dat ons blad een ander uiter lijk kreeg. (De heer Van der Louw verzorgt ook de lay-out.) Bij de mededelingen werd gestart met een ledenrubriek waar men reac ties kwijt kan en waar plaats is voor vraag en aanbod. Bovendien werd het aantal pagina's per nummer uitgebreid. Bedroeg het aantal bladzijden van de 7e jaargang 108, in 1982 bedroeg dit aantal maar liefst 186. Ook nu was er aan kopij geen gebrek. Echter, de redactie zal alle moeite moeten doen om te zorgen dat dit zo blijft. Zo worden de meeste artikelen pas verkregen nadat er door ons om gevraagd is. Gezien het vele werk dat er met het uitbrengen van een nummer gemoeid is, is het laten ver schijnen van zes nummers per jaar niet haal baar meer. Dit is overigens minder erg dan het lijkt. Zo bedroeg het aantal pagina's van de 5e jaargang (die 6 nummers telde) slechts 144. (Hierbij moet worden opgemerkt dat toen de mededelingen nog niet in het tijdschrift werden opgenomen.) De reacties op de vormgeving en de inhoud van 'Scyedam' zijn over het algemeen bijzonder positief, hetgeen voor de redactie een stimu lans is om op deze voet voort te gaan. 4. Subsidies Van de gemeente ontvingen wij f 3.683,30 (t.w. restant subsidie 1981 en voorschot 1982) aan subsidie. 5. Chronologisch jaaroverzicht 11 maart: ledencontactavond; 1 april: algemene ledenvergadering; 17 april: schildjesuitreiking te Kethel; 8 mei: Welzijnsmarkt; 23 september: ledencontactavond; 28 oktober: lezing door de heer C.Hoek over de ontginningsgeschiedenis van Kethel. AJ.van der Tang, secretaris 29

Scyedam | 1983 | | pagina 29