plannen. - Het signaleren van veranderingen aan histo rische gebouwen. - Het bijwonen van vergaderingen van de com missies Ruimtelijke Ordening en Stadsver nieuwing, en tevens het aldaar, indien nodig, reageren n.a.v. agendapunten. - Het plegen van archiefonderzoek betreffen de bedreigde historische panden. Het aandragen en uitwerken van alternatie ven bij bedreigingen. - Het adviseren van het bestuur van de His torische Vereniging. De werkgroep kwam in het verslagjaar zes maal bijeen. De volgende zaken kwamen aan de orde: - Binnenstadsplan fase 2 en 3Onze bezwaren werden besproken en in een gesprek met gemeente en architect nader aan de orde ge steld. Er waren enige tegemoetkomingen van de kant van de gemeente. Gezien ook andere factoren werd het bestuur geadviseerd te gen het plan verder geen bezwaar aan te te kenen. - Hoofdstraat/GTB-terrein-woningbouw. Voor de nummers 235 en 239 zag de werkgroep geen oplossing voor behoud. De panden Hoofdstraat 217/219 en 221 werden door de werkgroep bezocht, waarna een aanzet tot behoud werd voorgelegd aan de gemeente en de Stichting Stadsherstel middels een planboekje. Het interieur werd fotografisch vastgelegd. Er zijn goede perspectieven. - Kreupelstraat/V.m. Buitenhofje van Belois. Teneinde behoud hiervan te bewerkstelligen werd middels een planboekje een aanzet tot behoud gepresenteerd bij de Stichting Stadsherstel en de Gemeente. Het interieur werd fotografisch vastgelegd. - Schienoko. Een algemene oriëntering heeft plaatsgevonden. Deelname aan het inspraak platform is aangevraagd met positief resul taat. Een eerste bijeenkomst heeft inmiddels plaatsgevonden. - Binnenstadsplan fase 4. Voor een strook niet te behouden bebouwing aan de Baan werd een idee op papier gezet, met als doel de oude structuur te handhaven. - Korte Havenbouwplan. De bezwaren tegen het massale plan ter plaatse van het gesloop te herenhuis van Giudici werden besproken en in een brief aan B&W en tevens op een bijeenkomst van de SSSW uiteengezet. - Verder werd van gedachten gewisseld over: bouwplan woningen tussen Raam en Achter de Teerstoof - Buitenhavenweg 168-174 (i.v.m. sloop)- de Waag - Westvest 46-48- 50 (i.v.m. sloop) - Lindenhof (bezoek, en contact met gem.woningbeheer) - Plan be jaardenwoningen aan het Noordeinde te Kethel. Tevens heeft met de adviseur van de bond Heemschut voor Zuid-Holland architect LJ. van den Boogert een gesprek plaatsge had. R.W. Poels (secr. werkgroep) JAARVERSLAG 1982 ARCHIEF DER HIS TORISCHE VERENIGING SCHIEDAM In het vorige jaarverslag werd gesteld dat een begin was gemaakt met een totaal nieuwe vorm van registratie en catalogisering van de archiefstukken. Deze manier van werken is wel zeer arbeidsintensief maar niettemin doeltreffend. Het werk vordert gestaag. Ook dit jaar mochten we ons weer verheugen over een aantal aanwinsten die we, op zijn minst, interessant mogen noemen. We volstaan met een summiere opsomming met tussen haakjes de namen van de gevers. Tekeningen van Octave de Coninck (boekh. van Leeuwen), oude briefhoofden en kwitan ties (Van Schaverbeke, Pluijm, Geerdes), blauw druk tekening gevels in opstand Korte en Lange Haven (Beukers), stadsplattegrond 1923 (Geerdes), Schetsen van Schiedam (bur.voor- lichting Gem. Schiedam). Ook het beeldarchief onderging uitbreiding. Van de Schildjesactie zijn dia's en foto's gemaakt welke een goede herinnering voor later zijn, evenals de foto's en dia's welke overgebleven zijn van de foto wedstrijd. In boekvorm bekwam de vereni ging, naast tijdschriften van landelijke of zus terverenigingen, een uitgave over de posterij en in onze stad. Deze is geschonken door de schrijver, ons lid de heer Pluijm. W.P. Rook 33

Scyedam | 1983 | | pagina 33