De Schiedamseweg gezien vanaf de oude onbewaak Als je de kinderen hebt en iets biedt, dan komen de ouders vanzelf was een ongeschreven stelregel in de begintijd. Het was dan ook niet zo verwonder lijk dat de eerste aktiviteit was het paas eieren zoeken voor kinderen. 'Een oud volksgebruik in ere hersteld' meldden de kranten. De ouders kwamen dan ook, vooral ook omdat ze ontdekten dat het werken aan het verbeteren van de voor zieningen in de wijk resultaat afwierp. En al stonden Gemeente en vereniging naar het leek elkaar nog al eens naar het leven, overleg loste in vele gevallen de problemen op. Bevorderen "an kontakten tussen de be woners was en is nu ook nog een be langrijke doelstelling. Snel bleek dat een eigen wijkgebouw voor dat doel dringend noodzakelijk was. In 1970 werd het plan geopperd om de Ge meente te vragen om een afgedankt paviljoen van het Gemeenteziekenhuis overweg. (Foto: J.F.H. Roovers, 195 7.) beschikbaar te stellen als wijkgebouw. Schiedam stond er positief tegenover en beloofde de fundering te leggen en alle materialen voor de herbouw te leveren. Er werd een bedrag voor Bijdorp ter beschikking gesteld, waar mede ook de sportvelden en speeltuin werden gerenoveerd. In grote saamho righeid togen tientallen leden aan de slag. Toen kwam de grote tegenslag: een nachtelijke storm velde het houten ge bouw in aanbouw. Een grote puinhoop was het resultaat. Dezelfde dag hielpen vele vrouwen om in de stromende regen de onderdelen van het gebouw ordelijk weer op stapels te zetten. De mannen zorgden ervoor dat binnen een week na die fatale 21e april 1971 het gebouw er stond. Een potten- en pannenorkest van de lieve jeugd liet dit feit luidruchtig aan de wijkbewoners weten. Op 5 september 49

Scyedam | 1983 | | pagina 13