anno 1924. zodat de waterpeilbeheersing rond Bij dorp met pijpen en bemaling werd ge regeld. Bij forse regenval schoot de techniek wat tekort en kwamen soms halve overstromingen voor bij de wo ningen van Bijdorp. In 1967 kwam de Gemeente - in de geest der tijd - met een nieuw bestemmings plan Bijdorp, waarin de woningen plaats zouden maken voor groen en recreatie en waarin een veelbaansweg ter plaatse van de Schiedamseweg zou komen. Volgens ideeën van toen paste het wonen beter in aparte slaapwijken en zag men het slopen van oude woningen als voor uitgang. Hoewel deze ideeën snel achter haald bleken en als zodanig zijn afgewe zen, werd het plan niet aangepast. Daardoor werd het gebied een soort vrij plaats voor allerlei losse, op zich best nuttige, voorzieningen, die even toeval lig leken te ontstaan als destijds (in 1923) de straten van de gebroeders Martij nse. Als enige wist Piet de Pater te volharden in zijn bezwaren tegen het plan en kreeg bij de Kroon zijn gelijk; de Gemeente kon niet voldoende bewijzen dat zijn lapje grond onmisbaar was voor het recreëren en aldus behield alleen zijn erf de bestemming wonen. Jaren 70 Vooral in de tweede helft van de jaren 70 werd de directe omgeving van de Bij dorpwoningen stukje bij stukje 'om singeld' en ingevuld met nieuwe gebou wen en ook groen partij en. Aan de oostkant werd het grasland ver der ingevuld met een uitbreiding tot vier voetbalvelden, gevolgd door het omringende 'Park Bijdorp' met veel paden en een fietstunneltje onder het spoor. Ook werden de ruimtes rond de net gebouwde MTS van groen voor zien. Ten westen werd de Poldervaart weer uitgegraven in de vorm van Polder singel met ook veel groen en paden daaromheen (totdat in 1982 een groot deel weer overhoop ging i.v.m. de 64

Scyedam | 1983 | | pagina 28