Bijdorp anno 1982. In tegenstelling tot Kethel bezit Bijdorp nog een eigen plaatsnaambord. (Foto: R.W. Poels, 1982.) toekomstige Nieuwe Damlaan-tunnel en riolering). Intussen werd nog een NS-station ge realiseerd in de zuidelijke Bijdorp staart en verrees in de berm van de snelweg-oprit een 'Novotel'. Ten noorden van Rijksweg 20 verdween de laatste versie van de Blauwe Brug en enkele belendende huizen. Aan de zwembad-kant kwam een ruimer par keergebied, verstopt in veel groen, daarnaast een nieuwe waterpartij (met veel bruggen) en een nieuw begin van het Beatrixpark dat nog bijna jaarlijks verandert met boomgroepen, bloemvel den of watergangen. In 1976 werd de Rijnmond-MTS ge bouwd. Daarvoor hadden wethouders en ambtenaren flink op de bewoners moeten inpraten om hun zorgen over mogelijke bouwschade te verminderen. Door het speciale type heipalen onder vonden de woningen inderdaad geen overlast, doch de vele zand wagens voor de ophoging - en later betonwagens - hebben sommige huizen flink doen schudden. Overigens werd het gebouw veel meer in het zicht van de woningen gezet dan afgesproken was. De sinds 1978 werkende Commissie Wijkbelangen heeft zich met wisselend succes teweergesteld tegen, of meege daan met gemeentelijke plannen: - Voor de herbestrating ('78-79) werden eigen enquêtes, plannen en avonden georganiseerd, wat resulteerde in een redelijk compromis tussen wandelge bied, groen en parkeren. De Gemeente speelde hierin een zeer soepele rol. - Ook nieuwe aansluitingen op het riool (Schiedamseweg) en het door de Gemeente aankopen van de Spoor baanstraat (van de heer Martijnse) -na jaren zeuren- werden geregeld. - Bij de bouw van de voetbalkantine (VVK-WF), dicht tegen de woningen, 65

Scyedam | 1983 | | pagina 29