Herverdeling van taken binnen het bestuur gaf tenslotte een overdracht van het secretariaat te zien. De heer AJ. van der Tang droeg zijn taak over aan de heer J.M.M. Jansen. De heer Van der Tang is twee jaar secretaris geweest. Voor de door hem verrichte niet geringe werk zaamheden zijn wij hem uitermate dankbaar. De heer Jansen wensen wij veel sterkte toe. (R.W. Poels) Ledenrubriek - De ingezonden tekst dient zo beknopt mogelijk te zijn en voorzien van naam en volledig adres. - De contacten lopen direct tussen de le den onderling. - De redactie aanvaardt geen verantwoor delijkheid betreffende de aangeboden zaken. Notulen Algemene Ledenvergadering 31 maart 1983 Volgens de presentielijst waren in de aula van het Stedelijk Museum 42 leden aanwezig. Van het bestuur was de heer C. van der Geer met kennisgeving afwezig. 1Om 20.10 opent de voorzitter, de heer R.W. Poels, de vergadering en heet allen welkom. Hij bedankt de directie van het Stedelijk Mu seum voor het feit, dat wij ook nu weer van de aula en de kelder gebruik kunnen maken. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: Met kennisgeving zijn afwezig de heren R. van Emden, H. van der Lee en J.M.J. van den Berg; Er zijn geen ingekomen stukken De aanwezigen wordt verzocht de presentie lijst te tekenen. 3. Voorstel om het aantal CJP4eden niet uit te breiden: De voorzitter licht dit voorstel toe. Met name de controle m.b.t. de leeftijdsgrens geeft in de praktijk problemen. De heer H. van der Horst stelt voor een jonge ren-lidmaatschap in te voeren. Bij deze cate gorie der bevolking bestaat een groot enthou siasme voor historische zaken. Aangezien zij het echter in financieel opzicht niet best heb ben, zou de contributie van een vereniging als de onze voor hen een zwaarwegend argu- - Commerciële aanbiedingen worden niet opgenomen. - Ingezonden teksten kunnen door de re dactie worden bekort. Opticaprenten gezocht 'Gevraagd: Optica's Probst, Korte Haven en Kruysstraat. Zie Schiedam in Prent nrs. 8 en 9. D. Visser, Lange Nieuwstraat 169, Schie dam, tel.: 010-261245.' Boekennieuws In april is verschenen: J.M.M. Jansen 'Zeven honderd jaar Sint Jacobs-Gasthuis'. Het bevat de geschiedenis van de eeuwenoude instelling, benevens de inventaris der archiefstukken. Uitg.: Sint Jacobs-Gasthuis in samenwerking met het gemeentearchief Schiedam. Prijs: f 17,50. ment kunnen zijn om geen lid te worden, terwijl wij bij hun belangstelling toch veel baat zouden hebben. De voorzitter belooft dat hierover binnen het bestuur zal worden nagedacht. Het voorstel m.b.t. het CJP-lidmaatschap wordt zonder stemming aangenomen. 4. De notulen van de vorige Algemene Leden vergadering (1 april 1982) worden, met dank aan de sekretaris, goedgekeurd. 5. t/m 7. De verslagen van de sekretaris en van de werkgroepen worden goedgekeurd. Eveneens kan de vergadering instemmen met de beleidsnota van de voorzitter, die deze na der toelicht. 8. Namens de kascontrolecommissie deelt de heer P.J. Sonnemans mee, dat de financiën in orde werden bevonden. Derhalve stelt de kascontrolecommissie voor de penningmeester te dechargeren voor het gevoerde beleid. De voorzitter bedankt de heren Sonnemans en Koning voor hun moeite. De heer Fredriks vraagt waarom er geen schrif telijk verslag van de kascontrolecommissie is. De voorzitter deelt mee dat een schriftelijk verslag volgens de statuten niet verplicht is. De heer Beukers wijst op de rechtsgeldigheid van de notulen, waarin van de bevindingen van deze commissie melding wordt gemaakt. Niet temin beloven de heren Sonnemans en Ko- 72

Scyedam | 1983 | | pagina 36