ning met een schriftelijk verslag te zullen ko men. 9. Verslagen penningmeester: Naar aanleiding van het exploitatietekort merkt de penningmeester op, dat het hem zeer wel kom zou zijn indien de leden uit eigen bewe ging hun contributie zouden verhogen. De heer Niemantsverdriet stelt vragen m.b.t. de post boeken en tijdschriftren. De penning meester antwoordt hem, dat deze gegevens te vinden zijn bij de post 'afschrijving'. Boven dien wijst hij erop dat de voorraad 'Scyedam's' voorheen te hoog was gewaardeerd (ca. f 2000,-), hetgeen hem noodzaakte dit bedrag te halveren. Nu de vergadering kan instemmen met het financiële beleid, wordt het bestuur dienaan gaande gedechargeerd. 10. Benoeming nieuwe kascontrolecommissie: De heren Sonnemans en Koning zijn wederom bereid in deze commissie zitting te nemen. 11. Mevrouw A.J. Duijmel-Clausing heeft te kennen gegeven het bestuur te zullen verlaten. Ingevolge art. 12 sub b van de statuten treden af mevrouw A. Groeneweg-Metselaar en de he ren M.G.P. Treijtel, HJ.A. Sondermeijer en R.W. Poels, Met uitzondering van mevrouw Groeneweg stellen zij zich herkiesbaar. Als nieuwe bestuursleden draagt het bestuur voor mevrouw F.A. Wolter-Kleinendorst (op het moment dat de agenda werd opgesteld was nog niet bekend of zij zich kandidaat wilde stellen) en de heer R. van Emden. Zij worden bij acclamatie benoemd. Tevens wor den de heren Treijtel, Sondermeijer en Poels herbenoemd. 12. Benoeming van een erelid: De voorzitter stelt met nadruk dat het niet in de bedoeling ligt elk jaar een of meer erele den te benoemen. Alleen als daar aanleiding toe is zal dat geschieden. Nu Mevrouw A. Groeneweg-Metselaar zich niet als bestuurslid herkiesbaar stelt, is het bestuur unaniem van mening dat het erelidmaatschap haar zeker toekomt. Zij is niet alleen vanaf de oprichting lid van de vereniging - hetgeen op zichzelf nog geen verdienste is - maar zij heeft zich binnen de ver eniging - met name binnen het bestuur, waarvan zij sedert 1977 deel uitmaakte - op zodanige wijze verdienstelijk gemaakt, dat haar vertrek uit het bestuur door haar medebestuursleden als een groot gemis zal worden ervaren. Bij vrijwel alle aktiviteiten was zij betrokken, terwijl zij en haar man zich bovendien veel inspanning getroostten Schiedam op de 'ge voelige plaat' vast te leggen. (Het fotogra fische gedeelte van het befaamde 'Bouwkundig bezit van de stad Schiedam' was grotendeels hun werk.) Gezien het applaus hoeft dit voorstel niet in stemming te worden gebracht. Vervolgens ontvangt het nieuwe erelid een fraaie ets en een bos bloemen, hetgeen door haar zeer op prijs wordt gesteld. De voorzitter wijst er nog op dat het niet zo is, dat alleen bestuursleden voor het erelidmaat schap in aanmerking komen. Ook anderen - zo wel leden als niet-leden - die zich op bijzondere wijze voor de vereniging verdienstelijk hebben gemaakt komen daarvoor in aanmerking. 13. Rondvraag De heer Beukers zegt dat in de landelijke pers melding is gemaakt van mogelijke sloop van het pand van drukkerij Roelants aan de Lange Haven (hoek Korte Haven). Weet het bestuur daar iets van? De voorzitter antwoordt dat, gezien het feit dat hem dit nieuws pas onlangs bekend is gewor den, hierover binnen het bestuur nog niet is gesproken. Ofschoon wij in dezen vermoedelijk weinig kunnen uitrichten, zullen wij toch na gaan wat wij voor het behoud van het bewuste pand kunnen doen. De heer Zoetmulder wijst erop dat het pand aan dat van de openbare bibliotheek grenst. Zou het geen goed idee zijn om in het pand van Roelants een gedeelte van de bibliotheek onder te brengen? (De voorgevel van dit pand staat op de monumentenlijst.) De heer H. van der Horst zegt hierover in Het Vrije Volk te zullen berichten. De heer Koning vraagt zich af of het wel nodig en zinvol is zo vaak op 'sloop-berichten' te rea geren. Wij moeten realistisch blijven. Er is niets voor de eeuwigheid gemaakt. De voorzitter zegt het hier gedeeltelijk mee eens te zijn. Binnen het bestuur wordt altijd gewikt en gewogen, en het is beslist niet zo dat wij ons sterk maken om elk pand voor sloop te behoe den. Alleen daar waar een signaal nodig was, sprongen wij in de bres. 73

Scyedam | 1983 | | pagina 37