De heer Koning betwijfelt dit. Zo zou vol gens hem deze afweging uit 'Scyedam' (iJi.b. de rubriek 'Historie actueel') niet altijd blijken. De voorzitter wijst erop dat in die rubriek de zaken ook vaak positief worden benaderd. Trouwens, waarom wordt er in andere gemeen ten wel veel waarde gehecht aan het behoud van het bouwkundig bezit en hier niet? De heer Jansen valt de vorige spreker bij door te stellen dat het - waar het het pand Roelants betreft - niet om één gebouw gaat, maar om het gezicht van de hele Korte Haven, dat, zoals we weten, al grotendeels is aangetast. Wat daar gebouwd gaat worden past er helemaal niet. Kortom, wij maken ons zorgen over het 'Be schermd Stadsgezicht'. De heer Van der Horst beschouwt deze discus sie als een val waar wij misschien zelf in zou den kunnen trappen. Wij zijn een doel- c.q. pressiegroep, en het laatste dat wij zouden moeten doen is argumenten verzinnen vóór het verdwijnen van gebouwen. Een ander be lang moeten wij aan anderen overlaten. Voorts is hij van mening dat ambtenaren op dit stuk meer schuld dragen dan de wethouder in kwes tie. De heer Jansen haast zich op te merken dat dit zeker niet voor alle ambtenaren geldt. Op de vraag van de heer Zoetmulder of het niet beter zou zijn 'Scyedam' ook via de boek handel te verkopen, antwoordt de voorzitter dat dat al sedert 1976 gebeurt. De heer Fredriks vraagt waar de naam 'Boom gaardstraat' vandaan komt. De heer Rook verschaft opheldering. Die naam dateert uit de tijd van St.Liduina, die daar toen woonde (op de plaats waar nu ongeveer 'De Linden hoP staat). Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Zoet mulder of er niets meer aan 'De LindenhoP wordt gedaan. De voorzitter antwoordt dat dit wél het geval is. Zo is het de bedoeling daarin wooneenheden onder te brengen en wordt erover gedacht de regentenkamer te restaureren. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzit ter om 21.00 uur de vergadering. Na de pauze wordt de film van Jan Schaper ('Schiedam kiest voor het water') getoond. Of schoon de voorstelling niet vlekkeloos verloopt, kunnen wij toch, dank zij herhaaldelijk ingrij pen van de heer H. Groeneweg, tot het eind toe van de film genieten. AJ. van der Tang 74

Scyedam | 1983 | | pagina 38