Smeedijzeren hek (circa 1909) van de St.-Catha- rinaschool, Westmolenstraat 20. (Foto: A. H. Groeneweg 1980.) bare bestemming binnen Schiedam voor heeft (zie foto). Reacties op deze op roep gelieve u zo spoedig mogelijk te richten aan het secretariaat van de His torische Vereniging. Sloop De afgelopen maanden is in Schiedam weer driftig gesloopt. Dit keer gaat het om 11 panden, waarvan er 6 vermeld zijn in Bouwkundig Bezit van de Stad Schiedam' (een boek dat overigens nog steeds verkrijgbaar is). Een tus sentijdse balans laat zien, dat van die uit 1980 stammende inventarisatie van panden, sinds eind 1980 40 panden zijn gesloopt. En het einde is nog niet in zicht. - In de maand mei is een aantal pan den gesloopt tussen Raam en Ach ter de Teerstoof, teneinde aldaar een complex nieuwbouwwoningen te kunnen realiseren. Het betreft Raam 17, een woning met halsgevel, nr. 19 een eenvoudig pakhuis met inwendig twee gietijzeren standvinken, voorts het hoekpand Raam/Verbrande Er ven, en Achter de Teerstoof 26. Door een attent lid van onze vere niging werd vlak voor de sloop in een van deze panden een grote hoeveel heid bouwtekeningen gevonden, die tijdig naar het gemeentearchief kon den worden overgebracht. - Eveneens in mei werden plotseling drie woningen naast mouterij 'De Goudsbloem' gesloopt: Noord vest 55, 57 en 59. De tuitgevels van de pan den 57 en 59, daterend uit het einde der 19e eeuw, waren nog onaange tast en beschikten over eenvoudige versieringen. De panden werden zo snel, en zonder de gebruikelijke voor kennis, door de gemeente gesloopt, dat de Historische Vereniging niet kon bewerkstelligen, dat 4 ijzeren Raam 11. Gesloopt mei 1983. (Foto: A.& H. Groeneweg, 1980.) 108 Ill

Scyedam | 1983 | | pagina 32