Achter de Teerstoof 26. Gesloopt mei 1983. (Foto: A.& H. Groeneweg, 1983.) deurroosters en 6 met kopjes ver sierde sluitstenen van de vensters behouden bleven. Slechts één sluit steen kon uit het puin worden gered. De vereniging heeft de dienst ge meentewerken verzocht deze over te brengen naar het Stedelijk museum. - Aan de Lange Achterweg gaat de sloop met tussenpozen al maar ver der. In juni zijn daar gesloopt de panden 45 en 47. Van intimiteit en historische sfeer blijft zo niets over. 'De Lindenhof komt steeds geïso leerder te liggen. - In juni werd voorts de sloop aange kondigd van het laatste nog over eind staande pandje van de Korte Achterweg, nr. 18, en van Nieuw- straat 2. Bijzonder jammer is het voor het laatstgenoemde pand, een zeer oude woning met halsgevel. Ooit heeft de Stichting Stadsherstel zich eens gebogen over mogelijke restau ratie, maar de kosten, wegens de slechte staat, verhinderden toen daad- Noordvest 57-59. Gesloopt mei 1983. (Foto: A. Gordijn, 1976.) werkelijke aanpak. Jammer, want res tauratie zou het ongetwijfeld waard zijn geweest. Wanneer u dit leest zul len beide panden al reeds zijn afge broken. - Eind juni/begin juli werd Groen- weegje 7 gesloopt, een voormalige branderij, in bezit van distilleerderij Dirkzwager. Het is de eenvoudigste van de aldaar aanwezige voormalige branderijpanden. De gevel was reeds aangetast, er waren al eens nieuwe daklijsten en een nieuwe poort aan gebracht. Een sluitsteen met jaartal was niet meer aanwezig. De hardste nen naamsteen 'DE PIJNBOOM' zal door het bedrijf in de gevel van de op deze plaats nieuw te bouwen be drijfsruimte worden ingemetseld. Appelmarktbrug Sinds mei is na een circa 12 maanden durende restauratie, de gietijzeren dub bele ophaalbrug uit circa 1860 over de Lange Haven weer in alle glorie te be- 110

Scyedam | 1983 | | pagina 34