Dhr. J.J. Ooykaas, Hoofdstraat 127a, Schiedam Mevr. A. Zwambom- Timmers, Rozenburgsestraat 38, Schiedam Dhr. F.J.M. Jungschlager, Buitenhavenweg 30, Schiedam Mevr. C. Konings- Borsboom, Nieuwe Maasstraat 65, Schiedam Dhr. Th. van Duikeren, Wilhelminaplein 28, Schiedam Dhr. T. Bonkes, Louis Zimmermanplein 96, Schiedam Mevr. E.A.Ch. 't Hart- Engering, Warande 217b, Schiedam Dhr. J.J. Donkers, Burg. van Haarenlaan 779, Schiedam Dhr. G. Schaeffer, Vlaardingerstraat 7, Schiedam Dhr. E. Blaauw, Schietbaanstraat 2, Schiedam Mevr. Blaauw, Schietbaanstraat 2, Schiedam Mevr. E. Mekes- Rosman, Dirk Schaferplein 135, Schiedam Dhr. L. Koorengevel, Schimmelpenninckstraat 11Schiedam Dhr. E.F.N.E. Nooijen, Bart Verhallenplein 89, Schiedam Hiermede is het ledenaantal gekomen op: 696. Vervolg van bladzij 93) Nieuwe Maasstraat en hij werd voorzit ter van het straatkomité. Toen op de dag van het bezoek, 18 sep tember 1925, de koningin ook door de Nieuwe Maasstraat kwam, reikte zij o.a. Van Otterloo de hand. Bij het noemen van zijn naam herinnerde zij zich, dat hij haar een keer bezocht had. Of dat zij een zeer goed geheugen had of dat zij het dossier Schiedam van te voren had door genomen - dat vermeldt de geschiedenis niet. Dat waren Van Otterloo's ontmoetingen met de koningin. In het CNV is hij ak- tief gebleven gedurende zijn hele arbeid zame periode. Op 18 januari 1962 is hij, 79 jaar oud, overleden. Onder zijn bezit tingen bevonden zich enige telegrammen uit 1914 en een vergeelde krant van 12 mei 1914, zonder welke dit artikel niet geschreven had kunnen worden! (1) Over de komst van vele arbeiders naar Schiedam om in de glasindustrie te werken, zie het bekende boek van Gerard Lutke Meijer 'Het levend verleden van Schiedam' (Zaltbommel 1981), blz. 89 e.v. Het bevat levendige beschrijvingen van ooggetuigen over de arbeidsomstandigheden. Ook in Schiedam was in 1904 een staking (blz. 92). UTO betekent 'Uit Tegenweer Opgericht' en herinnert aan de tegenstand die Jansen on dervond, toen hij zijn glasfabriek wilde bou wen. Hij was de eerste die olie ging stoken (blz. 102/103). 114

Scyedam | 1983 | | pagina 38