Uitvoering van de NASB in het Passagetheater, februari 1934. voering van de Rotterdamse afdeling van de NCS. Dat moest in Schiedam toch ook weer mogelijk worden! Op 4 februari 1947 vond daartoe bij Boom sluiter thuis een vergadering van enke le oud-leden plaats. Daar werd tot her oprichting van een turnvereniging be sloten, die zich aan zou sluiten bij de NCS. In een brief d.d. 14 februari 1947, waar een aantal organisaties om finan ciële steun werd gevraagd, werd dat als volgt gemotiveerd: 'Deze vereniging is noodzakelijk geworden, omdat de oud- sportbonders zich op het standpunt stellen, dat er ook een sportvereniging moet komen, die georiënteerd is op het Democratisch Socialisme.Op 19 fe bruari werd in het Volksgebouw in de Tuinlaan de oprichtingsvergadering ge houden. De gymnastiekvereniging kreeg de naam 'Arma', dat is Arbeiderssport/ Massasport, welke leuze we verder ver klaard hebben. Met behulp van de wethouder mevr. Benthem-de Wilde kwam het lokaal op het Frans Halsplein beschikbaar. En op 23 maart werd de eerste les gegeven met een kinderklas en een damesklas. Begonnen werd met zo'n 20 leden. Het bestuur was als volgt samengesteld: M. Boomsluiter - voorzitter C. Woensdregt - sekretaris G.J. Speijer - penningmeester Mevr. N. Chaignau-van Os - lid Mevr. L. Zuidgeest - lid De oprichting van 'de Watervrienden' vond jaren later plaats. Dhr. Putto, toen directeur van het Sportfondsen- bad, belde op een avond in 1961 Rinus Boomsluiter op of hij eens wilde komen praten over oprichting van een Water vriendengroep. Er werden spijkers met koppen geslagen: op 19 september vond de oprichting plaats van de Schiedamse Watervrienden en op 1 oktober zwom men 'de Watervrienden' weer in het Sportfondsenbad N.B. Dit was het relaas van de NASB. Gaarne nodigen wij oud-leden van de NASB uit om schriftelijk of mondeling iets van hun herinneringen te vertellen. Zo klein of zo groot het ook moge zijn. U kunt daartoe kontakt opnemen met de schrijver van dit artikel (Boerhaavelaan 67a, 3112 LD Schiedam, tel.: 153934). Ook horen wij graag of u mensen op de foto's herkent. 128

Scyedam | 1983 | | pagina 12