De winkel van H. Rebers aan de Hoogstraat. voor Dames 105 bladzijden dik. no. 116 Hoe men zich bij de Dames het best bemind kan maken. Handleiding voor Heeren 100 bladzijden dik. De prijs van elke boekje was f. 0,75. Bladzijde 32 biedt: 'Insignes, als kruik jes, kikkers, baby's, ooievaars, van klit ten (vermoedelijk van de distelplant) voorzien, om aan kleederen te hangen of er op te werpen'. Hier volgt een aanbieding voor de mu ziekliefhebbers: 'Onbreekbare Gramo- foonplaten, passende op elke Gramo- foon en minstens zoo duurzaam als de eboniet Gramofoonplaten in groote sorteering Fox Trots en Marschtempo's waarbij 2 verschillende Fox Trots op één plaat. Per 6 verschillende Platen te zamen f 0,60. (Mijn dochter kwam laatst met een langspeelplaat thuis waar zij f 19,- voor betaalde. Over inflatie gesproken.) Ook speelgoed biedt Rebers aan: 'Welk speelgoed is geschikt voor Onze Kinde ren? DE MOBACO BOUWDOOZEN Onovertroffen in Vermaak en Ontwik keling van het spelende kind en voor eiken leeftijd geschikt, om aardige Land en Tuinhuisjes te maken, die uitmunten in frischheid van kleuren en vormen. Omdat de meeste Bouwstukjes uit on breekbare, gekleurde onderdeelen be staan, blijft het compleet en zeer zinde lijk. Elke Bouwdoos wordt afgeleverd met duidelijken uitleg en teekening, zoodat de kinderen er oneindig en aan genaam mede bezig blijven, no. 13 bestaat uit 36 deelen, voor 4 gebouwen, compleet f 0,75 no. 16 bestaat uit 160 deelen, voor 13 gebouwen, compleet f 3,75. (Het lijkt mij, gezien de prijs, dat voor 90 procent van de Schiedamse kinderen dit speelgoed nooit in huis is gekomen. In mijn gedachte zie ik die arme kin dertjes met platgedrukte neuzen tegen de etalageruit staan kijken naar al dat begeerlijks.) Bijgaande ansichtkaart van Henri Rebers 132

Scyedam | 1983 | | pagina 16