Rouwdienst in de Grote kerk op woensdag 28 juni 1933. vervroegd emeritaat gegane Schiedamse predikant en oud-vriend, een korte dienst. Daarna werd langs het stadhuis, waarvan de vensters ten teken van rouw waren gesloten, onder klokgelui naar de Grote kerk gereden. Kerkeraadsle- den brachten de overleden predikant voor de laatste maal het kerkgebouw binnen. Behalve vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten waren ook talloze afge vaardigden van kerkelijke verenigingen aanwezig. Niettegenstaande er vele zit plaatsen bij waren gemaakt, moesten vele belangstellenden zich met een staan plaats tevreden stellen. De oudste Schiedamse predikant, ds. P. Bokma, ging om half drie in deze rouwdienst voor en sprak naar aanleiding van de tekst uit Hebreen 4:9, 'Want er blijft een ruste over voor het volk van God. Na het einde van de dienst volgde een indrukwekkende tocht door Schiedam. Via de Koemarkt werd door dichte drommen mensen naar het Gymnasium (thans Muziekschool) in de Lange Nieuwstraat gereden. Voor de school, waarvan ds. Halffman curator was, ston den curatoren, rector, leraren en leer lingen opgesteld. Vervolgens werd hij voor het allerlaatst zijn Gorzenwijk doorgereden onder het luiden van de klok van de Nieuwe Kerk en onder buitengewoon grote belangstelling. Daarop ging de droeve stoet naar het westen van de stad en werd voor de derde maal halt gehouden voor de hou ten Westerkerk. Ongeveer anderhalf uur duurde deze tocht door de straten van de stad en pas tegen half zes arriveerde men door een dichte haag van mensen op de be graafplaats aan de Vlaardingerdijk. Op verzoek van de familie werd hier alleen door ds. Tonsbeek het woord gevoerd, waarna mr. H. Tap, een schoon zoon van de overledene, een dankwoord sprak. Op 3 januari 1935 werd te zijner nage dachtenis in de Nieuwe kerk een bron zen gedenkplaat onthuld. 121

Scyedam | 1983 | | pagina 5