Damesgroep NASB in aktie in een zaal aan de Anthony Muijsstraat, 1934. tische beweging. Het landelijk bestuur van de SDAP vreesde echter dat een ei gen sportbond bij zou dragen tot verder isolement van de socialistische beweging. Het was slechts node in de loop van de jaren akkoord gegaan. Rinus Boomslui ter kan zich niets van wrijvingen op plaatselijk niveau herinneren. Hoe het ook zij, in het jaarverslag lezen we: 'Met de partijafdeling bestaat niet veel con tact'. De Besturenbond gaf daarentegen subsidie aan de NASB-afdeling. Hoe het in het bestuur toeging verraadt wellicht de volgende zin: 'Hoewel de meningen soms ver uiteen liepen, kan toch gezegd worden, dat al le beraadslagingen op de meest kame raadschappelijke wijze werden gehouden en het algemeen belang van de gehele afdeling in het oog werd gehouden. Dat met name het sekretariaat geen sinecure was, bewijst het feit, dat het aantal ingekomen stukken bijna 300 bedroeg, terwijl er ruim 350 stuks korrespondentie uitging. Het aantal gestencilde foliovellen liep tegen de 10.000. Dit laatste met inbe grip van de plaatselijke afdelingsbla den: 'De Roze Zon' (voetbalclub) en de 'Koordaat' (JPJ). Internationale betrokkenheid In meerdere landen waren arbeiders sportbonden of verenigingen. Zij waren verenigd in de Socialistische Arbeiders- sport Internationale. Deze hield eigen olympiades (waar niet de volksliederen gespeeld werden, maar de Internationa le). Zo vond in 1937 de 3de Arbeiders olympiade in Antwerpen plaats. We le zen in het jaarverslag, dat, om e.e.a. te kunnen bekostigen, elk lid verplicht werd een zegel voor dit doel te kopen. In het vertegenwoordigend voetbalelftal van Nederland speelden twee Schiedam mers mee, nl. G. Speyer en P. Poort. Ook vonden uitwisselingen plaats. Zo speelde de voetbalgroep op beide Kerst dagen op uitnodiging van de Vlaamse Voetbalfederatie. Voor 2000 man pu bliek verloor men van de Rode Vlinders met 5-3. Vermoeidheid zou daarbij een rol gespeeld hebben. De dag daarop werd immers van een sterker elftal met 5-1 ge wonnen! Kleding Deelgenomen werd aan de 1 mei-bijeen komsten. De eerste keer, op 1 mei 1931, was dat in het rood en het withet rood van het socialisme en het wit van de 125

Scyedam | 1983 | | pagina 9