Overlijdensannonce van Willem Levinus Pen- ningjr. Centraal Bureau voor Genealogie.) Penning Jr. - Rosa Spanjaard, 1924. 'Haverschmidt en Penning' - Dr. A.A. van Rijnbach, Tijdschrift Nederlandse Taal en letterkunde XLI. en 'Willem Levinus Penning jr. De Mensch en De Dichter'-Jacob Visser - H.J. Paris, Am sterdam, 1933. (Het laatste boek is door mij gebruikt.) Biesheuvel, Jacobus Martinus Arend (1939) Hij is op 23 mei 1939 te Schiedam ge boren en studeerde rechten te Leiden. Hij is gehuwd met Eva Gütlich, die regel matig in z'n verhalen voorkomt. Hij heeft nog in een 'gekkenhuis' gezeten en was medewerker aan de universiteit. Hij is auteur van veelal autobiografisch be paalde werken. Werk: 'In de Boven kooi' - Meulenhoff - Amsterdam, 1972, 'Slechte Mensen' - De Harmonie - Am sterdam, 1973, 'Het nut van de wereld' - De Harmonie - Amsterdam, 1975, 'De weg naar het licht' - Meulenhoff - Am sterdam, 1977, 'De verpletterende wer kelijkheid' - Meulenhoff, 1979, 'Dui zend vlinders' - Meulenhoff - 1981, 'Hoe dieren in de hemel kwamen' - Meulenhoff, 1982, 'De bruid' - Meulen hoff - 1982, 'De steen der wijzen' - Meulenhoff, 1983. In het verhaal 'Opstapper' ('Het nut van de wereld') schrijft hij over zijn jeugd. Hij woonde 'in de witte huizen aan de buitenkant van Schiedam' die aan de Vlaardingerdijk lagen (is nu Van Haarenlaan, begin slachthuisbuurtvijf minuten lopen van de werf Wilton Feyenoord. Hij ging naar het gymna sium te Vlaardingen (het Groen van Prinsterer). In het verhaal 'Teleurstel lingen' ('Slechte Mensen'), schrijft hij, dat hij in Kethel woonde naast een man die iets met drukkerijen van doen had (dit is waarschijnlijk verzonnen, zover bekend heeft hij niet te Kethel ge woond). In het verhaal 'Thalessa' ('Slech te Mensen') beschrijft hij een tochtje van Schiedam naar Hoek van Holland over de Maassluisse Dijk. In 'Avontuur' ('Slechte Mensen') schrijft hij over het met de pont naar Pernis gaan, om daar te logeren bij een dominee. In 'Het ge tal van het beest' ('Slechte Mensen') be schrijft hij o.a. een bezoek aan de werf Wilton Feyenoord, waar z'n vader werk te en over het schip 'De Rijndam', dat daar te water gelaten is. In de bundel 'In de bovenkooi' is veel over Schiedam te vinden. Zo is 'Astrid Krikke' een in Schiedam spelend liefdesverhaal. De hoofdmoot van 'Schip in dok' gaat over de bezichtiging van de werf Wilton Feyenoord met z'n vader. Z'n vader was archivaris van die werf. Hij zag de 'Nieuwe Amsterdam', die er in dok lag. Hij beschrijft ook een wandeling naar Kethel en omgeving. In 'Sjaan, a sweet memory' beschrijft hij het huis, waarin hij indertijd woonde. De titel 'Tanker- cleaning' geeft al aan waarover het gaat (nu vergane glorie). Bij dit bedrijf heeft Maarten korte tijd gewerkt en hij geeft in dit verhaal een beschrijving van het vieze werk. In het begin van 'Port Churchill' geeft hij een korte beschrij ving van 'de witte huizen'. In de verha lenbundel 'De verpletterende werkelijk heid'; In 'Juun' vragen Limburgers aan de hoofdpersoon over Schiedam 'of er behalve drank ook hoeren waren?'. 22 Etsden ovezleed, na een gelukkig samen wonen ran ruim 23 jaar, ome lieve Broeder en Oom WILLEM LEVINUS PENNING Weduwnaar van E. C. C. Pes s jug-Nieüwlaïïd, in den ouderdom van S3 jaar. 's-Gzavenhage, Wed. H. C. BOOGAARD— Penkikg HENRIËTTEM. BOOGAARD. Amsterdam. J. C. BOOGAARD. Weesp, Wfu A. G. BOOGAARD. M. M. BOOGAARD- Hessex-t VAX Dxstee en Kinderen. VGravenhaee, 29 Februari 19X4. Rjjswijkseneweg 422. Naar wensch van den overledene verroeke geen bloemen. Bezoek kannietwordenafgewacht De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a J. op de Begraaf plaats tjieuw BykcnduijneD. Ver trek van het sterfhuis 12 uur.

Scyedam | 1984 | | pagina 22