uit contributies geheel opgaan aan het druk ken en verzenden van het tijdschrift. In de al gemene vergadering van 15 november werd deze verhoging goedgekeurd. Zeer verheugd zijn we daarentegen dat de gemeente Schiedam ons, op de drempel van het jaar, f 5000,- toezegde ten behoeve van een fonds voor historische publicaties over Schie dam. Bijgevolg hoeven in de toekomst de kos ten voor dergelijke publicaties niet meer ten laste te komen van onze ordinaris begroting. Het bestuur zal zich nog nader beraden over de verruiming en het beheer van dit fonds. Hoewel in een levende stad sloop van oude panden soms onvermijdelijk is, betreuren wij echter met name de teloorgang van de panden Hoofdstraat 217-219, 221, waarvoor door ons in 1982 plannen waren opgesteld voor de res tauratie. De brand op 22/23 oktober maakte een einde aan deze plannen. Verheugend daar entegen is de eind 1983 eindelijk aangevangen en herhaaldelijk door ons bepleite restauratie van het v.m. Weeshuis der Hervormden aan de Lange Achterweg. Ook in 1983 organiseerde onze vereniging, in samenwerking met het Stedelijk Museum, een kersttentoonstelling, ditmaal over de Schie- damse landschapschilder Adrianus van der Schouw. Door de bezettingsactie van het mu seum door beeldende kunstenaars kon de ge plande opening op 16 december niet door gaan, maar werd ze uitgesteld tot 6 januari 1984. Dank zijn wij verschuldigd aan het Cultureel Fonds en de Stichting Opbouw Schiedam die publicatie van de Van der Schouw-catalogus financieel mogelijk maakten. Evenals enkele jaren terug heeft de vereniging, in samenwerking met drukkerij Elba, een ka lender uitgegeven, bestaande uit zeven bladen met in kleur afgedrukte oude prentbriefkaar ten. Wij zijn genoemde drukkerij hiervoor veel dank verschuldigd. Tenslotte kan hier een nieuwe activiteit van de vereniging vermeld worden nJ. het trachten te verwerven van van belang zijnde particuliere archieven (verenigingen, bonden, comité's e.a. instellingen en van personen) ten behoeve van het Gemeentearchief. 2. Bestuur In het afgelopen jaar vonden weer enkele mu taties plaats. Statutair traden af mevrouw A. Groeneweg-Metselaar en de heren R.W. Poels, HJ.A. Sondermeijer en ir. M.GP, Treij- tel. Met uitzondering van mevrouw Groene- weg werden deze bestuursleden herbenoemd. Bovendien trad af mevrouw A.J. Duymel- Clausing. Als nieuwe bestuursleden werden be noemd mevrouw F. Wolter-Kleinendorst en de heer R. van Emden. Wegens haar grote verdiensten voor de ver eniging werd mevrouw Groeneweg in de alge mene vergadering van 31 maart tot erelid benoemd. Het secretariaat werd door de heer A.J. van der Tang overgedragen aan de heer J.M.M. Jan sen, die in de bestuursvergadering van 11 april als secretaris werd geinstalleerd. Het bestuur vergaderde in 1983 twaalf maal. 3. Werkgroepen Wederom werd een nieuwe werkgroep opge richt en wel de Werkgroep Industrieel Erf goed Schiedam (WIES) die zich belast met de inventarisatie van Schiedamse industriële monumenten. Deze werkgroep kwam tot stand na een lezing van de Werkgroep Indus triële Archaelogie Rijnmond (Wiarijn) uit Rot terdam in het Stedelijk Museum op 15 sep tember. In de Schiedamse werkgroep namen zeven leden van onze vereniging zitting, ter wijl voorlopig enkele leden van Wiarijn aan de vergaderingen van WIES deelnamen. Kan voor de bijzonderheden omtrent de werk groepen verwezen worden naar de afzonderlijke verslagen, in het algemeen kan worden gezegd dat de vereniging thans zes werkgroepen telt waaraan 51 leden deelnemen. Daarnaast is onze vereniging in vijf organisaties afgevaar digd, te weten de gemeentelijke Welstands commissie, de V.V.V., de Stichting Binnen stad Schiedam, de Commissie i.o. tot instand houding van de Grote- of Sint Janskerk en de Stichting Locale Omroep Schiedam. Wegens de opheffing van de Stichting Stadsher stel werd onze vertegenwoordiging aldaar be ëindigd. 4. Subsidies Van de gemeente Schiedam ontvingen wij f 4086,- (restant subsidie 1982 en voorschot 1983) aan subsidie. Dankzij bijdragen van de Stichting Cultureel Fonds en de Stichting Opbouw Schiedam kon de catalogus bij onze kersttentoonstelling van Adrianus van der Schouw worden uitge- 34

Scyedam | 1984 | | pagina 34