bracht, terwijl het Museum de overige kosten van deze catalogus voor rekening nam. 5. Chronologisch overzicht 15 februari: In het Museum Jan Anderson te Vlaardingen werd door deze verzamelaar voor leden van onze vereniging een lezing ge houden, waarna een rondleiding door het museum volgde. 31 maart: In de aula van het Stedelijk Museum vond de jaarvergadering plaats, waarbij volgens de presentielijst 42 leden aanwezig waren. Bij deze gelegenheid werd mevrouw A. Groe- neweg-Metselaar tot erelid benoemd. Vervol gens werd Jan Schaper's film 'Schiedam kiest voor het water' vertoond. 16 april: Voor leden van de Kring Oud Over- schie werd door ons een rondleiding door Schiedam georganiseerd. 14 mei: Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van Bijdorp werd het eerste exem plaar van ons tijdschrift Scyedam, dat geheel aan de geschiedenis van Bijdorp was gewijd, uitgereikt. 29 mei: In samenwerking met de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum werd door ons een lezing georganiseerd waarbij W. Thijsse sprak over 'rococo'. Aansluitend gaf hij een concert op het orgel van de aula van het museum. 4 juni: Voor leden van de Historische Vereni ging Maasland organiseerde onze vereniging een rondleiding door Schiedam. 15 september: In de aula van het Stedelijk Museum vond een lezing plaats over industrië le archaeologie door leden van de Werkgroep Industriële Archaeologie Rijnmond te Rot terdam. Naar aanleiding van deze lezing werd op 22 september: een nieuwe werkgroep van onze vereniging geïnstalleerd en wel de Werkgroep Industrieel Erfgoed Schiedam, waarin zeven leden van de vereniging zitting namen. 1 oktober: Voor onze leden organiseerden wij een excursie naar Maasland, alwaar wij werden rondgeleid door onze zustervereniging. 15 november: In de recreatiezaal van de Bran derij en Gistfabriek Hollandia werd een le denavond gehouden, waarbij Frits Hende- rickx, A. Castelein en mevr. A. Groeneweg- Metselaar spraken over stadsverfraaiing. De ze avond werd zeer druk bezocht, ook door niet-leden van de vereniging. Hieraan vooraf ging een algemene ledenvergadering waarbij het bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie werd goedgekeurd. 19 november: Voor de tweede maal gaf de ver eniging een kalender uit, ditmaal met oude prentbriefkaarten. 23 november: Namens de vereniging nam de secretaris zitting in de Stichting Lokale Om roep Schiedam. 16 december: Op genoemde datum zou de opening plaats vinden van de door onze ver eniging in samenwerking met het Stedelijk Museum georganiseerde tentoonstelling van de landschapschilder Adrianus van der Schouw. Wegens de bezettingsaktie van het museum door beeldende kunstenaars echter werd de ze opening uitgesteld tot 6 januari 1984. Tenslotte zij nog vermeld dat het overleg met het college van kerkmeesters van de Grote Kerk in 1983 resulteerde in de oprichting van de Commissie i.o. tot Instandhouding van de Grote- of Sint Janskerk. J.M.M. Jansen, secretaris GEMEENTEARCHIEF SCHIEDAM Door bezuiniging op de overwerkregeling zullen de woensdagavondopeningen van dit archief vervallen per 1 maart 1984. De openingstijden zullen dus uitsluitend zijn: maandag t/m vrijdag 8.30-12.15 uur en 13.15 - 17.00 uur. 35

Scyedam | 1984 | | pagina 35