wen, Mercurius (Hof van Spaland), Roodbol en Niemantsverdriet, het Museum en de plaat selijke VW zijn in totaal 175 losse afleverin gen van het tijdschrift verkocht. De oplage per nummer was in 1983 telkenmale ca. 1000 stuks. Evenals vorig jaar verschenen 5 nummers. Door een plotselinge verplaatsing van de ar chiefruimte voor het tijdschrift kan niet nauw keurig worden vermeld hoeveel exemplaren van elk verschenen nummer nog aanwezig zijn. P. Plaisier JAARVERSLAG WERKGROEP HISTORI SCHE BEBOUWING De werkgroep bestaat uit 10 leden. In 1983 traden toe de heren M. Versteegh en F.W. Koelman. De heer JJ. van Woerkom verliet de werkgroep. Men kwam in het verslagjaar 11 maal bijeen. Voor de doelstellingen wordt verwezen naar het vorige jaarverslag. Vele malen is overleg geweest met gemeentelijke diensten en met particulieren. De volgende zaken kwamen aan de orde: - Achterhuis Proveniershuis. Er zijn diverse contacten geweest met zowel het gemeen telijk woningbeheer als met de exploitant van het er in te vestigen restaurant, ten einde mogelijkheden te bespreken om aan wezige en/of bewaarde interieuronderdelen (her) te gebruiken. Dit is nog niet afgerond, ondanks de opening van het restaurant in december 1983. Over de inrichting van het zgn. museum woninkje zijn besprekingen geweest met het gemeentelijk woningbeheer en met de heer De Jong van Monumentenzorg. Realisatie kan misschien in 1984 plaatsvinden. - Pogingen zijn ondernomen om het smeed ijzeren hek van de Catharinaschool aan de Westmolenstraat 20 een verantwoorde bestemming te geven. Diverse mogelijkhe den zijn nog open. - De werkgroep heeft zich ingezet voor het behoud van de nog volledig origineel inge richte dubbele mouterij 'De Gestreepte Ezel', Noordvest 11. Het interieur werd fotografisch vastgelegd, terwijl ook opme tingen werden verricht. - Via het inspraakplatform Schienoko wer den diverse voorstellen gedaan tot behoud van de structuur van het gebied en tot be houd van diverse historische panden. - Een hoeveelheid terra-cotta siermateriaal van de gesloopte school aan het Oude Kerkhof, kon door tussenkomst van de Historische Vereniging worden behouden. Voorstellen werden gedaan dit in de gevel van de toekomstige bebouwing in te passen. Ook over de gevelwand van het nieuwbouw- plan aan het Oude Kerkhof is overleg met de gemeente geweest. - Tot behoud van de panden Hoofdstraat 217-219/221 is uitgebreid overleg geweest. Helaas konden de panden door omstandig heden niet bewaard blijven. Een twintig tal consolekopjes is door tussenkomst van de vereniging behouden kunnen wor den. - De gemeentelijke monumentenzorg is voort durend onderwerp van gesprek geweest. - Voorts zijn de volgende zaken in de werk groep aan de orde geweest: Westvest 46-50 - Nieuwe Haven 9 - West- vest 31 - opslag historische materialen - Singel 180, 182 - inventarisatie leegstaande panden - plan nieuwbouw Noordeinde - historische industriële bebouwing - pan den hoek Lange/Korte Haven - Boterstraat 54, 56 - Lange Kerkstraat 56 - Noordvest 57, 59 - Groenweegje 7 ('De Pijnboom*) - Lange Haven 57 - Oude Kerkhof 14 - Lange Nieuwstraat 51. R.W. Poels JAARVERSLAG ARCHIEF HISTORISCHE VERENIGING SCHIEDAM In het afgelopen jaar is wederom een gedeelte van het oude bestand geïnventariseerd. De inventarisatie beslaat nu 55 pagina's, verdeeld over 14 rubrieken t.w.: 1 A Notulen en agenda's bestuursvergaderingen 1 F Fotowedstrijd 1982 5 C Tijdschrift Holland 5 D Tijdschrift Heemschut 5 E Tijdschrijft Nederlandse Historiën 5 F Tijdschrift Vlaardingen 38

Scyedam | 1984 | | pagina 38