Historie actueel R.W. Poets Mouterij Noordvest 11 30 juni jl. startte de Werkgroep Histo rische Bebouwing van de Historische Vereniging met een omvangrijk karwei: de demontage van een der eersten van mouterij 'De gestreepte ezel' aan de Noordvest 11, daterend van 1856. Bij enkelen was reeds eerder bekend dat dit pand nog de complete originele inrich ting van deze mouterij bevatte. Vorig jaar werden door onze vereniging opme tingen verricht, maar het geheel werd intact gelaten, aangezien gezocht werd naar mogelijkheden de mouterij te be houden en te restaureren. Op 23 juni van dit jaar bleek dat voorgoed een il lusie. Toen stortte het achterste deel van het dak in van dit sinds 1952 niet meer gebruikte gebouw. Daarop besloot Voorste eest van de mouterij Noordvest 11. Gede monteerd zomer 1984. (Foto: R.W. Poels, 30juni 1984) Vm. mouterij 'De Gestreepte Ezel' anno 1856, Noordvest 11. (Foto: A. Gordijn, 1976) de eigenaar, de fa. Dirkzwager, tot spoedige sloop. Plezierig was dat de His torische Vereniging in de gelegenheid werd gesteld één of beide aanwezige eesten te demonteren en elders op te slaan. Dit alles in de hoop dat het ooit tot herbouw ergens in Schiedam zal komen. Tot het materiaal dat werd op geslagen behoort o.a. al het ijzerwerk van de ovens, ca. 2000 geglazuurde en ongeglazuurde plavuizen (de bekle ding der eestschachten), 20 metalen stutten van de eestvloer, de 98 balken van de eestschacht, de ijzeren rroosters van de eestvloer, drie rolmanden en een houten graanschep. Het geheel werd ge merkt, gedocumenteerd en gefotogra feerd. 111

Scyedam | 1984 | | pagina 27