Mededelingen Historische Vereniging Schiedam Opgericht 28 oktober 1975 Postbus 290,3100 AG Schiedam Bestuur Voorzitter: R.W. Poels, tel.: 010-700191 Secretaris: J.M.M. Jansen, tel.: 010-735053 Penningmeester: HJ.A. Sondermeijer, tel.: 010-261473 Ledenadministratie P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, Schiedam, tel.: 010-266475 Ook voor het bestellen van uitgaven van de ver eniging. Notulen Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Schiedam op 29 maart 1984 Volgens de presentielijst waren in de aula van het Stedelijk Museum 31 leden aanwezig. Van het bestuur waren mevrouw F. Wolter- Kleinendorst en de heer F.L. Geerdes afwezig. Berichten van verhindering zijn ontvangen van mevrouw De Coninck en de heerP.W. Reineke. 1Opening Om 20.10 uur opent de voorzitter, de heer R.W. Poels, de vergadering en heet de aanwe zigen welkom, in het bijzonder de heer A. Slot, die na afloop der vergadering een lezing zal houden over de geschiedenis van het teken onderwijs. Spreker zegt dank aan de directie van het Stedelijk Museum voor de beschikbaar stelling van de aula en de kelderruimte van het museum. Hij verzoekt de leden de presentie lijst te tekenen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen De secretaris zegt dat er geen ingekomen stuk ken zijn ontvangen. De voorzitter deelt mee dat er in mei een rondleiding voor onze leden door Schiedam zal worden georganiseerd. Hij zegt voorts dat onze vereniging zal deelne men aan de braderie op de Groenelaan op a.s. Koninginnedag. Hierbij zullen de diverse publicaties van ons worden verkocht. Spreker doet voorts mededeling van de oprichting van het Fonds Historische Publicaties in januari IJ. Dit fonds is tot stand gekomen na een dotatie van de gemeente Schiedam van f 5000,-. Het bestuur beraadt zich over de doelstel lingen van dit fonds en spreekt de hoop uit op een voorspoedige groei. Resumtie De notulen van de Algemene Vergaderingen van 31 maart en 15 november 1983 worden door de vergadering goedgekeurd. 4. Jaarverslagen Mevrouw A. Groene weg-Metselaar merkt op dat in het jaarverslag van de lezingencommissie niet is vermeld dat zij in 1983 haar lidmaat schap van deze commissie heeft opgezegd. De voorzitter zegt toe dit te zullen verbeteren. Voor het overige worden de jaarverslagen door de vergadering goedgekeurd. 5. Financieel jaarverslag De penningmeester geeft een toelichting bij de jaarstukken en zegt dat we, ondanks de aan vankelijke verwachtingen, het afgelopen jaar een positief eindsaldo konden boeken. De ver gadering keurt het jaarverslag van de penning meester goed. 6. Kascontrolecommissie De leden van de kascontrolecommissie de heren J. de Koning en P. Sonnemans verklaren schriftelijk de balans en het exploitatieoverzicht te hebben gecontroleerd en in orde bevonden te hebben. De vergadering verleent het bestuur decharge over 1983. 7. Verenigingsbeleid De voorzitter wijst de vergadering op de begro- gingspost van f 2000,- voor het Fonds Histor- rische Publicaties en zegt iets over de doelstel lingen van dit fonds. Hij zegt dat de gemeente Schiedam ons f 5000,- voor dit fonds heeft ge doteerd en dat we ook andere instellingen zullen benaderen voor de verruiming ervan. Spreker wijst erop dat opbrengsten uit verkoop van uit dit fonds gefinancierde publicaties, weer in het fonds zullen terugvloeien, zodat de gelden herhaald kunnen worden aangewend. De voorzitter zegt dat ook andere wensen van 119

Scyedam | 1984 | | pagina 35