de vorig jaar verschenen beleidsnota zijn ver vuld, m.n. de rondleidingen voor eigen leden die vorig jaar voor het eerst zijn georganiseerd, de uitgave van een kalender, de contributie verhoging die vorig jaar door de algemene ver gadering is goedgekeurd en de veiligstelling van de Grote Kerk, hetgeen vorig jaar resul teerde in de commissie tot instandhouding van genoemde kerk. Andere in de beleidsno ta genoemde wensen zijn echter nog onver vuld gebleven mm. een eigen vergader- en op slagruimte, de oprichting van de werkgroepen Kethel, kronieken en mondelinge historische documentatie. Ook schildjesakties, ter onder scheiding van gerestaureerde panden, hebben vorig jaar niet plaatsgevonden. De vergadering keurt de begroting voor 1984 goed. Tenslotte deelt de voorzitter mede dat het ledental per 26 maart 1984 708 bedraagt. 8. Benoeming kascontrolecommissie De voorzitter zegt dat vorig jaar besloten is dat er jaarlijks een lid van de kascommissie dient af te treden en dat er bijgevolg thans een nieuw lid benoemd zal worden. De heren J. de Koning en P. Sonnemans delen echter me de dat zij beiden drie jaar lid van de kascommis sie zijn geweest en derhalve niet herbenoembaar zijn. De voorzitter vraagt of er leden zijn die in de kascommissie zitting willen nemen en hij geeft een toelichting op de werkzaamheden dezer commissie. Aangezien niemand zich beschik baar stelt deelt de voorzitter mede dat er in de loop van het jaar een nieuwe ledenvergadering zal moeten worden uitgeschreven ter benoe ming van een nieuwe commissie. Deze verga dering kan eventueel in combinatie met een lezing gehouden worden. 9. Best uursmutaties De voorzitter zegt dat de heer C. van der Geer zijn functie als bestuurslid per 1 januari 1.1. heeft neergelegd en dat statuair aftredend zijn de heren P. Plaisier, W.P. Rook en AJ. van der Tang. Met uitzondering van de heer Van der Tang stellen zij zich herkiesbaar. Het bestuur draagt als nieuw bestuurslid voor de heer K.P. Companje, die zich aan de vergadering voor stelt. De voorzitter zegt iets over diens kwali teiten als historicus en zegt dat hij ook in de redactie van Scyedam zal plaatsnemen. De ver gadering keurt de voordracht van het bestuur goed en benoemt de heer Companje bij accla matie. Van de zijde van de vergadering is geen voordracht gekomen. De voorzitter zegt het te betreuren dat de he ren Van der Geer en Van der Tang afscheid nemen van het bestuur, maar respecteert hun besluit. 10. Benoeming van een erelid Alvorens over te gaan tot de voordracht ter be noeming van een erelid wijdt de voorzitter enkele woorden aan het scheidend bestuurslid de heer Van der Tang. Spreker zegt dat hij vijf jaar als bestuurslid heeft gefungeerd, waarvan twee als secretaris. Daarnaast was hij redacteur resp. hoofdredacteur van het tijdschrift Scye dam en lid van de werkgroep Verkoop en Pro motie. De voorzitter roemt de heer Van der Tang in genoemde kwaliteiten en spreekt de hoop uit dat hij ook nog de werkgroep Monde linge Historische Documentatie van de grond zal krijgen. De voorzitter deelt mee dat, hoewel hij daartoe verzocht is, de heer Van der Tang niet in aanmerking wil komen voor het erelid maatschap. Aangezien het bestuur echter de waardering voor de heer Van der Tang wil doen blijken, overhandigt de voorzitter hem een landschapstekening van de kunstenaar Jaap de Raat met de Jacobuskerk te Kethel. De voorzitter zegt in dit verband iets over de werkzaamheden van de heer Van der Tang aan het archief van de Jacobusparochie. De heer Van der Tang zegt dank aan het bestuur voor dit door hem zeer gewaardeerde geschenk. Vervolgens gaat de voorzitter over tot het voor lezen van de voordracht voor de benoeming van de heer C. van der Geer als erelid. Gezien het applaus hoeft deze voordracht niet in stem ming te worden gebracht. De Algemene Verga dering besluit, conform de voordracht van het bestuur, de heer C. van der Geer tot erelid te benoemen. Vervolgens overhandigt de voor zitter de heer Van der Geer de acte van benoe ming tot erelid en een oude plattegrond van Schiedam. De heer Van der Geer blijkt deze plattegrond echter al te hebben. Vervolgens roemt de voorzitter de kwaliteiten van de heer Van der Geer als mede-oprichter van de vereni ging, als gewezen secretaris en voorzitter van het bestuur, als gewezen hoofdredacteur van 120

Scyedam | 1984 | | pagina 36