sy Mooptii (oi|ii|stiiij! „Mldxo"- waren uit snijbloemen, geen langere levensduur kenden dan 3 a 4 weken. Zeer bekend waren als zodanig de 'Flora' in Heemstede en de 'Prima Vera' in de Nenijtohallen in Rotterdam. Om dit plan te verwezenlijken moest men het Volkspark ter beschikking krij gen, dit park zou aangepast moeten wor den en men had geld nodig. Het nodige werk kon heel goed door werklozen wor den uitgevoerd. Dat vond men tenminste in dat comité en toen men deze plan nen en ideeën bij de gemeenteraad op tafel had gelegd, kon ook het college daarmee instemmen. Er waren wat tegenwerpingen, vooral tegen het op zon dag geopend zijn, maar toch kreeg het comité waar men om vroeg. Zo gebeurde het, dat in het najaar van 1938 zo'n 120.000 bollen en knol len de grond van het Volkspark ingin gen. De vele plant- en kleurvariaties zouden dan in het komende voorjaar voor een wondermooie kleurenpracht zorgen. Dat dit zou gebeuren nam men als vanzelfsprekend aan. Het gebeur de toch immers altijd zo? En stond het tuinwerk niet onder de bezielende lei ding van Geurtsen, de opzichter van de plantsoenendienst? Die zekerheid bleek zeer betrekkelijk te zijn. Een wel zeer ongewoon strenge vorst deed alles ka potvriezen en vrijwel al het gedane werk was voor niets geweest. Gelukkig had de gemeenteraad begrip voor de situatie en toen het comité kenbaar maakte dat men het nogmaals wilde proberen werd opnieuw geld en mankracht gegeven zodat men nieuwe gewassen kon kopen en toevertrouwen aan de aarde. Ook de werklozen werden weer ingezet. Nu men enig inzicht en ook wat meer tijd had, kon men ook ge lijktijdig de opzet verbeteren en de ten toonstelling daardoor ook attractief ma ken. In die opzet slaagde men dan ook volkomen. Weer gingen vele duizenden bollen en knollen de grond in. Het jaar daarop zouden deze dan zorgen dat, door hun verschillende bloeitijden, in het park altijd perken met bloeiende planten zouden staan. Samen met de bloeiende heesters zou het een lust voor het oog van de bezoekers zijn. Men noemde de tentoonstelling 'POLY- ANTHA'. De naam is gevormd uit de griekse woorden POLY en ANTHUS die 'veel' en 'bloem' betekenen. An- tha is de meervoudsvorm en zo betekent het woord eigenlijk niets meer dan 'veel bloemen'. Inmiddels veranderde er het nodige in het wereldpolitieke gebeuren. Toen op 1 september 1939 de wereldoorlog uitbrak (aanval op Polen) zag het er voor ons land ook niet bepaald rooskleurig uit. Toch gingen de plannen voor de 145 Dc MIDZA biedt nu haar Inzenden weer leti bljionden. ZIJ nelt haar Inzenden In de gelegenheid een voor Ó9 t« rarkrijgan. Tegen inzending van 125 MIDZA GifLDKNS DONS komt U In het bezit van zoo'n doorloopend too- gangsbewlji voor de dJ A Deze kaart geeft U doortoopend totftnj tot het hoofdterrein (Ind. Hal) altmede het boerendorp, ook mdten doorvoor een speciale entree pnp is verschuldigd. Zee U don evee op de enveloppe ,Pu*j eethe*". den ew d voor U een

Scyedam | 1984 | | pagina 21