46 Jaarverslag 1984 Werkgroep Industrieel Erfgoed Schiedam In 1984 heeft de Werkgroep uit de volgende personen bestaan: Frans Geerdes (voorzitter), Leen Kaal, Jan Kies, Ruud Poels, Wim Snikkers en Johan Ritman (notulen). De Werkgroep is ondersteun door twee leden van Wiarijn, Siem Pama en Egbert Drenth. In 1984 zijn er 4 verga deringen van de Werkgroep geweest. De aktiviteiten over 1984 van de Werkgroep kunnen grofweg worden verdeeld in drie soorten nl a. Het systematisch inventariseren van de stadsdelen van Schiedam (zie Bouwkundig Bezit van de Stad Schiedam HVS 1980 pagina 14) op objecten behorende tot het industri eel erfgoed. Dit wordt gedaan door teams van 2 personen. Afgerond of bijna afgerond zijn de gebieden 16 en 17. Met de gebieden 3, 4, 12 en 18 is begonnen. b. Het ad hoe ondernemen van aktie om objecten die tot het erfgoed behoren en die mogelijk verdwijnen te inventariseren, te behouden en/of vast te leggen en te beschrijven. De volgende objecten kunnen worden genoemd: Het Gemaal Frankenland, Het Pompstation aan de RotterdamsedijkDe Anker en Ketting Fabriek. c. Het signaleren van documenten betreffende industrieel erfgoed en het verzamelen daar van. O.a. een film over oud Schiedam (bezit heer Wiegman), film over oud Schiedam uit 1942, artikel over Kristal en Soda Fabriek Durij en Hammeg met als eerste vestiging Makker straat te Schiedam. J.L. Ritman. Jaarverslag van de werkgroep Prentbriefkaarten De werkgroep Prentbriefkaarten is in 1984 weer maandelijks bijeen geweest, m.u.v. de zomer maanden Mede dankzij de medewerking van de heer P. Plooy is er in het afgelopen jaar weer veel werk verzet. De uitgever Henri Rekers is afge werkt, deze heeft naar wij weten 181 kaarten uitgegeven. Aan de uitgever Spanjersberg wordt nog ge werkt, deze is de grootste uitgever van Schie- damse ansichten. Van deze Spanjersberg zijn tot nu toe 245 kaarten geïnventariseerd, de rest proberen wij in 1985 af te werken. Tussendoor is er tijd geweest om andere uit gaven te behandelen, t.w. Buro Ad., N.J. Bak ker, P.F. Cladder, S.S.S.W. en zo ook een paar series die geen naam hebben, maar wel bijv. een nummer. Voor zover ik weet, hebben wij nu ongeveer 1/3 van de uitgegeven ansichten behandeld, 1400 stuks. H.J.A. Beekman.

Scyedam | 1985 | | pagina 46