De afbraak van het oude postkantoor, (foto: bezit C. Pluiji) nu toevallig, dat L. Winkelman van no. lb van beroep metaal draaier was? Kennelijk was hij een van de gebroeders, die recht tegenover de zaak woonde. Op no. 3 woonde tot 8 maart 1934 de koster van de Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat, de heer J.L. Ritman. Naderhand kwam op no. 3 de metselaar J. v.d. Meer te wonen. Naast hem op no. 5 woonde een collega metselaar, de heer J.H.J. Veld hoven De huis- en decoratieschilder G. van Meurs woonde op no. 7 en naderhand werd op no. 9 een schilderswerkplaats ingericht. Hetzelfde pand waarin eerder de weduwe mevrouw G. van Meurs, geboren v.d. Most woonde. Vanaf 1925 woonde op no. 11 Jacob Kiela, van beroep procu ratiehouder Lange tijd had op no. 13 Su- zanna Levina van Dishoeck ge woond. Naderhand woonde op dat zelfde adres Cornelia P.A. van Dishoeck. Ook op no. 15 woonde een alleenstaande vrouw, nl. Cornelia P.A. Eenhuizen. No. 17 was van oorsprong een woonhuis, in ieder geval tot 1918. Daarna, en dat is ook op de tekening te zien, kwam de smederij van Selier in dit pand. Op het reclamebord lezen we: Huis- en kachelsmederij, Plaatwerkerij, Metaaldraaierij. Op de woningkaart staat aange geven, dat op no. 17 een auto— spatschermfabriek op naam van N. Selier jr. gevestigd was. Vast staat, dat de foto van de Westvest gemaakt moet zijn tussen 1929 en 1934, want in 1929 woonde alleen de stucadoor A. van Waart op Westvest no. 1; in 1934 was de firma De Geus Van Waart op datzelfde adres gevestigd. De meeste van deze woningen zijn tot de jaren 1938-1939 bewoond gebleven. Daarna zijn ze onder de slopershamer ge vallen. 120

Scyedam | 1985 | | pagina 20