Ook de aanpak van het interieur getuigt van liefde voor de historische kwaliteit en demonstreert een synthese tussen oud en nieuw welke van inzicht getuigt. Opvallende konstruktie-elementen als de gebogen kapspanten kregen door de gekozen kleurstelling betekenis voor de beleving van het interieur. De door een meubel maker op maat van dit pand ontworpen keukenblok voegt zich naar het huis in plaats van, wat veel voorkomt, omgekeerd. Afgezien van de luiken aan de buitenkant, de volgende schilder beurt graag geheel standgroen, is de waardering van de HVS voor de aanpak en de gehaalde kwaliteit van de verbouwing aanleiding om een schildje uit te reiken. Moge uw verbouwing een voorbeeld betekenen voor overige eigenaren van panden aan de Lange Haven of op welk historisch grondgebied dan ook. M.G.P. Treijtel DISTILLEERDERIJCOMPLEX BUITENHAVENWEG 98 De uit 1695 stammende distilleerderij "Joh. de Kuyper Zoon" is dinds 1911 aan de Buitenhavenweg te Schiedam gevestigd. Af komstig uit de Rotterdamse "Brandersbuurt", de Baan, zag zij zich genoodzaakt uit te wijken, omdat de gemeente het vaarwater ging dempen en daarmee de transportmogelijkheden beperkte. Architect A.W. Meijneken ontwierp het complex, bestaande uit kantoor, distilleerderij, opslag- en voorraadhallenHet fabrieks complex, zonder verdiepingen, is behalve een natuurstenen plint van ongeveer lm., op straatniveau, uit baksteen opgetrokken met sobere decoraties. De hallen zijn geschakeld en hebben punt- gevels. Het kantoor, meet één verdieping, heeft een horizontale dakrand en ook weer een natuurstenen plint. De bakstenen metsel werkversieringen, de onderramen met glas in lood, de hoektorentjes, waarvan een met plateau met het jaartal 1911, geven het geheel een streng-vriendelijke allure. In het kantoor zijn nog originele be timmeringen en trap. 150

Scyedam | 1985 | | pagina 14