WERKGROEP PRENTBRIEFKAARTEN H.Kiela In het eerste nummer van Scyedam (december 1975) werd een oproep gedaan aan ansichtkaartenverzamelaars om regelmatig bijeen te komen en gegevens uit te wisselen over deze ge meenschappelijke hobby. De eerste samenkomst vond plaats in een woning aan de Lange Nieuwstraat, er waren twee mensen aanwezig. In het eerste halfjaar van 1976 werd de werkgroep opgericht. Hieruit blijkt dat de projectgroep prentbriefkaarten tot één van de eerste werkgroepen van de Historische Ver eniging Schiedam behoort. DOEL VAN DEZE WERKGROEP a. Door onderlinge vergelijking van het verzamelde materiaal te komen tot een zo kompleet mogelijke katalogisering en datering van alle, ooit uitgegeven Schiedamse ansichten. bZo veel mogelijk gegevens verzamelen die kunnen dienen tot een historisch verantwoorde beschrijving bij de kaarten. Naast de twee hierboven genoemde doelstellingen kunnen de afbeeldingen een bijdrage leveren om oude panden bij restau ratie weer in oorspronkelijke staat te brengen. Als hulpmiddel is een formulier ontworpen en in gebruik ge nomen. Hierdoor is een snelle en overzichtelijke werkwijze mogelijk ge worden. In het bovengedeelte van het formulier worden de ge gevens vermeld van uitgever, eventuele datum van uitgifte, serie, druktechniek en afmetingen van het fotogedeelte. Verder wordt opgenomen of de afbeelding rondom een witte rand heeft of nietin kleur is afgedruktde plaats van de titel en het lettertype. Het overgrote deel van het formulier wordt gebruikt om de diverse ansichtkaarten te omschrijven. Genoteerd wordt het eventuele serienummer, of er sprake is van een liggende

Scyedam | 1985 | | pagina 33