of staande kaartde titelde oudst bekende datum van het poststempel en een aantekening om te weten in welke kollekties de ansicht aanwezig is. Het onderste gedeelte wordt benut om bijzonderheden te vermelden. Dit kunnen aantekeningen zijn over een ansicht die zowel in kleur als in zwart/wit is uitge geven, of dat een ansicht ook in een andere serie of bij een andere uitgever bekend is. Soms is de titel fout of heeft het fotogedeelte voor hetzelfde plaatje een afwijkende maat (kleiner). Eenmaal per maand, met uitzondering van de vakantieperiode, komt de werkgroep bijeen. De eerste jaren vonden de samen komsten plaats bij de leden thuis. Later dienden o.a. de regentenkamer van het Hofje van Belois en een zaaltje in het Strickledegebouw tot werkruimte. Thans ontmoeten de leden elkaar in gebouw 'De Blauwe Brug'. Om een wat snellere werk methode te verkrijgen komen soms twee of drie leden in wis selende samenstelling tussentijds bijeen. De uitnodigingen vinden telefonisch plaats, of er wordt een afspraak op de voorgaande werkavond gemaakt. Over de jaren 1977 t/m 1980 werden de kennisgevingen schriftelijk verzonden. Vermeldenswaard is de bijzonderheid dat door de toenmalige secretaris Dhr. C. Pluijm, de uitnodigingen op oude brief hoofden van Schiedamse bedrijven werden getypt. Soms maakte hij een uitnodiging naar eigen ontwerp.(zie afbeelding).Altijd verrassend en inventief van uitvoering met Schiedam als thema. Een ieder is vrij om te komen of weg te blijven. Wordt door de één wat meer inzet getoond dan door de anderen, dan zal niemand zich eraan storen. Op de avonden, die gekenmerkt worden door het ongedwongen samenzijn, komen naast het inventariseren ook andere onder werpen aan de orde. 170

Scyedam | 1985 | | pagina 34