Nieuwe aanwinsten worden bekeken en dubbele exemplaren ver wisselen van eigenaar. Ook ander Schiedams materiaal zoals boeken, tijdschriften, affiches, etiketten, stadsplattegronden en particuliere foto's worden getoond en besproken. Het bestuur bestond in eerste instantie uit: voorzitter C. van der Geer, secretaris C. Pluijm, later respectievelijk P. Plooij en H. Beekman. Hoewel niets uitstaande met de raad van elf van het carnavals feest, bestaat onze groep ook uit elf leden. Hier volgen hun namen in volgorde van toetreding: C. van der Geer, R. Poels, A. Gordijn, C. Pluijm, D. Kunst, H. Beekman, H. Kiela, A. van Vliet, A. van der Haagen, P. Plooij en onze enige dame I. Klop. Om een indruk te geven van de genuanceerde samen stelling van de werkgroep, hier de beroepen die zij uitoefenen, niet in volgorde van bovenstaande opsomming, verzekerings instructeur boekhouder, gereedschapmaker, leraar, archief medewerker, adm. medewerker, politie-agentprojectleider, postbeambte, gemeentewerker en een uitvoerder. De leeftijden variëren van 27 tot 63 jaar. Tot nu toe werden 24 uitgevers met een totaal van 1520 stuks ansichten geïnventariseerd. Het vermoeden is gerechtvaardigd, dat dit nog niet de helft van al het bekende materiaal is. De overige aktiviteiten bestonden uit het gezamenlijk opbouwen van de Jan van Diggelen-tentoonstelling in het Stedelijk Museum 17-12-1977 tot en met 15-1-1978). Door de leden werden ruim 200 ansichten beschikbaar gesteld. Voor het boekje 'Jan van Diggelen, een Schiedams fotograaf 1836 - 1925' door C. van der Geer, hebben de leden van de werkgroep hun kollekties beschikbaar gesteld. Door onderlinge vergelijking en uitwisseling van gegevens kon het overzicht in series worden samengesteld. Dezelfde ansichten werden ge- 172

Scyedam | 1985 | | pagina 36