Met het noemen van de Gustohallen noemt men tegelijkertijd het belangrijke werk dat momenteel verzet wordt door de werkgroep Industriële Archeologie. Vooral indien men deze taak breed inter preteert en daartoe ook rekent het alsnog verzamelen van indu striële gebruiks)voorwerpen - machines, gereedschappen, reclame materiaal, foto's van in- en exterieurs van winkels en bedrijven, etc. - kan, ondanks het (te?) late stadium nog veel goeds verricht worden. In vrijwel hetzelfde kader vallen ook de aktiviteiten die gericht zijn op de documentatie en geschiedschrijving van het gewone en alledaagse leven. Juist op dat terrein vinden momenteel de grootste veranderingen plaats: wonen, werken, vrije tijd, school, kerk en vereniging - hoe was dat vroeger, hoe is dat nu, gesteld al dat het er nog is. Geschreven, persoonlijke herinneringen aan eigen school, kerk, winkel of werkplaats, te publiceren in ons tijdschrift 'Scyedam' zijn een belangrijke en toch zo eenvoudig te leveren bij drage aan deze 'geschiedenis van alledag'. Met dergelijke bijdragen van de leden (en anderen!) zou een kopijstroom loskomendie in ieder geval het voortbestaan van 'Scyedam' voor jaren garandeert. Nog duidelijker zou dat voortbestaan gegarandeerd zijn, niet alleen van het blad maar van de vereniging als geheel, als de jeugd - de tieners en twintigers - voor ons streven geïnteresseerd zouden kunnen worden. Het lijkt me een uitdagende opgave voor de Historische Vereni ging Schiedam zich in de komende decade via (school?)campagnes te verzekeren van de interesse en de aktieve deelname van de komende generatiegeschiedenis en toekomst samen - is dat geen lokkend perspektief? Cees van der Geer 144

Scyedam | 1985 | | pagina 8